Nic slavného z toho ale nebylo - český reprezentant odehrál téměř 23 minut, připsal si pět bodů, šest doskoků a tři bloky.

Zato Spurs chybí už jen jedna výhra k vyrovnání klubového rekordu z roku 1996. „To je velká výzva," prohlásil Tim Duncan, který v Denveru nastřílel do domácího koše 20 bodů. Ještě o sedm bodů lepší byl rozehrávač Marco Belinelli.

První triple double v sezoně si připsal LeBron James z Miami, které vyhrálo v Detroitu jednoznačně 110:78. Hvězda týmu Heat k tomu pomohla 17 body, 12 asistencemi a deseti doskoky, v závěrečné čtvrtině už přitom mohl James díky velkému náskoku odpočívat.

Na triple double dosáhl také Kevin Love z Minnesoty, který zaznamenal 22 bodů, deset doskoků a stejný počet asistencí. Timberwolves zvítězili nad Los Angeles Lakers vysoko 143:107. Indiana dva dny po vítězství v duelu nejlepších klubů Východní konference nad obhájci titulu z Miami prohrála ve Washingtonu 78:91.

Kevin Durant se opět přiblížil k rekordu slavného Michaela Jordana, jenž v osmdesátých letech nastřílel ve 40 utkáních za sebou minimálně 25 bodů. Nejlepší současný ligový střelec Durant odehrál 37. takový zápas, tentokrát 29 body pomohl Oklahomě k výhře 94:81 nad Sacramentem.

Výsledky NBA

Denver – San Antonio 102:133 (za domácí Veselý 5 bodů, 6 doskoků, 3 bloky), Brooklyn – Cleveland 108:97, Chicago – Portland 74:91, Detroit – Miami 78:110, Golden State – Memphis 100:93, Minnesota – LA Lakers 143:107, New Orleans – Utah 102:95, Oklahoma City – Sacramento 94:81, Orlando – Charlotte 110:105 po prodl., Phoenix – New York 112:88, Toronto – Boston 105:103, Washington – Indiana 91:78.

2. Portland 74 47 27 63,5
3. Minnesota 71 36 35 50,7