Satoranský byl třetím nejlepším hráčem, Barcelona v Eurolize vyhrála

Barcelona - Basketbalisté Barcelony v utkání 7. kola Evropské ligy zaznamenali důležité vítězství 92:86 nad Žalgirisem Kaunas. V polovině nadstavbové části tak mají na kontě třetí výhru a zvýšili šanci na postup. Český reprezentant Tomáš Satoranský byl třetím nejlépe hodnoceným hráčem Katalánců, když za 25 minut zaznamenal 10 bodů, tři asistence a dva doskoky.

12.2.2016

Tomáš Satoranský z Barcelony.Foto: ČTK/David Šváb

Barcelona nutně potřebovala tento zápas vyhrát, což se projevilo na počáteční nervozitě. Ve druhé čtvrtině se však rozehrála a po trojce Satoranského získala desetibodové vedení.

Hosté sice po změně stran snížili na tři body, ale domácí odpověděli šňůrou 10:0, která definitivně rozhodla. Barcelona si pak vedení zkušeně hlídala a trestala soupeře z protiútoků, které táhl hlavně Satoranský.

"Třicet minut jsme odváděli skvělou práci, oni pak v závěru dělali, co mohli, ale my jsme moc potřebovali vyhrát. První polovina skupiny nám moc nevyšla, ale teď budeme hrát více zápasů doma, věřím, že chytneme lepší rytmus a postoupíme," řekl v pozápasovém rozhovoru Satoranský, který podle statistik zahrál svůj druhý nejlepší zápas v nadstavbové části.

V dalším dnešním utkání skupiny F vyhrál CSKA Moskva nad Olympiakosem Pireus 92:85 a ujal se vedení v tabulce. Opět zářilo hvězdné rozehrávačské duo Nando de Colo a Miloš Teodosič, kteří se podělili o 40 bodů a navíc společně přidali devět asistencí.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 7. kolo:

Skupina F:

Kubaň Krasnodar - Darüssafaka Istanbul 82:58, Panathinaikos Atény - Anadolu Efes Istanbul 83:78.

Skupina F:

CSKA Moskva - Olympiakos Pireus 92:85, FC Barcelona - Žalgiris Kaunas 92:86 (za domácí Satoranský 10 bodů, 2 doskoky, 3 asistence).

1. CSKA Moskva 7 5 2 625:549 12
2. Laboral Vitória 7 5 2 562:507 12
3. Chimki Moskva 7 4 3 585:567 11
4. Real Madrid 7 4 3 586:578 11
5. FC Barcelona 7 3 4 558:564 10
6. Olympiakos Pireus 7 3 4 529:543 10
7. Bamberg 7 3 4 521:546 10
8. Žalgiris Kaunas 7 1 6 517:629 8