Satoranský byl třetím nejlepším hráčem, Barcelona v Eurolize vyhrála

Barcelona - Basketbalisté Barcelony v utkání 7. kola Evropské ligy zaznamenali důležité vítězství 92:86 nad Žalgirisem Kaunas. V polovině nadstavbové části tak mají na kontě třetí výhru a zvýšili šanci na postup. Český reprezentant Tomáš Satoranský byl třetím nejlépe hodnoceným hráčem Katalánců, když za 25 minut zaznamenal 10 bodů, tři asistence a dva doskoky.

12.2.2016

Tomáš Satoranský z Barcelony.Foto: ČTK/David Šváb

Barcelona nutně potřebovala tento zápas vyhrát, což se projevilo na počáteční nervozitě. Ve druhé čtvrtině se však rozehrála a po trojce Satoranského získala desetibodové vedení.

Hosté sice po změně stran snížili na tři body, ale domácí odpověděli šňůrou 10:0, která definitivně rozhodla. Barcelona si pak vedení zkušeně hlídala a trestala soupeře z protiútoků, které táhl hlavně Satoranský.

"Třicet minut jsme odváděli skvělou práci, oni pak v závěru dělali, co mohli, ale my jsme moc potřebovali vyhrát. První polovina skupiny nám moc nevyšla, ale teď budeme hrát více zápasů doma, věřím, že chytneme lepší rytmus a postoupíme," řekl v pozápasovém rozhovoru Satoranský, který podle statistik zahrál svůj druhý nejlepší zápas v nadstavbové části.

V dalším dnešním utkání skupiny F vyhrál CSKA Moskva nad Olympiakosem Pireus 92:85 a ujal se vedení v tabulce. Opět zářilo hvězdné rozehrávačské duo Nando de Colo a Miloš Teodosič, kteří se podělili o 40 bodů a navíc společně přidali devět asistencí.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 7. kolo:

Skupina F:

Kubaň Krasnodar - Darüssafaka Istanbul 82:58, Panathinaikos Atény - Anadolu Efes Istanbul 83:78.

Skupina F:

CSKA Moskva - Olympiakos Pireus 92:85, FC Barcelona - Žalgiris Kaunas 92:86 (za domácí Satoranský 10 bodů, 2 doskoky, 3 asistence).

Minimální mzda se od ledna zvýší na 12 200 korun

Rafael nadal se svou nejoblíbenější trofejí. Podesáté kraloval Roland Garros.
5

Sezona návratů pokračuje. Nadal je znovu číslo jedna

V Marseille vjel vůz do lidí, zabil jednu ženu. O terorismus nejspíš nešlo

/VIDEO/ Ve francouzském přístavním městě Marseille došlo na dvou autobusových zastávkách k incidentu, při němž vjel do lidí vůz. Zatím je potvrzen jeden mrtvý. Řidič byl zatčen. Uvedla to BBC.

Realisté navrhují na Hrad šéfa asociace obranného průmyslu Hynka

/ANKETA, FOTOGALERIE/ Realisté chtějí, aby na Pražském hradě seděl Jiří Hynek, dlouholetý šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Španělská policie identifikovala řidiče vraždící dodávky z La Rambla

Řidič dodávky, který má na svědomí čtvrteční vražedný útok na populární barcelonské třídě La Rambla, byl konečně ztotožněn. Uvedla to agentura DPA s odkazem na španělskou policii.

Česko si připomíná invazi v srpnu 1968

Česko si připomnělo 49 let od invaze ze srpna 1968. Pietní akce se konaly na několika místech. Pamětníci vpádu vojsk Varšavské smlouvy se shromáždili například před budovou Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě. Oběti tehdejších událostí si lidé připomněli také na pražském Václavském náměstí a v Brně.