Chimki přitom bylo ve velmi dobré formě. Nedávno porazilo CSKA Moskva a v neděli přehrálo českého mistra Nymburk ve VTB lize o 52 bodů. Tentokrát se však Moskvanům nedařilo v útoku. Netrefovali se z dálky a neprosazovali se ani pod košem.

Barcelona, vedená Satoranským, který při absenci zraněného konkurenta Carlose Arroya dostal na rozehrávce více prostoru než obvykle, tak už do půle získala dvacetibodové vedení. Vše korunoval hezkou individuální akcí Satoranský v samém závěru poločasu.

Až v poslední části Barcelona na chvíli vypadla z rytmu, chybami dovolila soupeři snížit na 12 bodů, ale pak přišel na posledních pět minut do hry Satoranský. Domácí uklidnil, dal svou třetí trojku v utkání a Katalánci už si v klidu pohlídali výrazné vítězství.

Druhý ze silných moskevských celků CSKA doma porazil obhájce titulu Real Madrid jasně 95:81. Hvězdné rozehrávačské duo Nando de Colo a Miloš Teodosič dohromady zaznamenalo 51 bodů a 14 asistencí.

Jediným neporaženým celkem skupiny F je tak po 2. kole Olympiakos, který po Barceloně zdolal i další španělský tým Vitórii 82:76.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 2. kolo:

Skupina E:

Darüssafaka Istanbul - Cedevita Záhřeb 72:79.

Skupina F:

Laboral Vitória - Olympiakos Pireus 76:82, CSKA Moskva - Real Madrid 95:81, FC Barcelona - Chimki Moskva 87:70 (za domácí Satoranský 13 bodů, 4 doskoky, 4 asistence).

1. Olympiakos Pireus 2 2 0 156:138 4
2. Laboral Vitória 2 1 1 165:150 3
3. CSKA Moskva 2 1 1 184:172 3
4. FC Barcelona 2 1 1 149:144 3
5. Real Madrid 2 1 1 163:174 3
6. Chimki Moskva 2 1 1 161:176 3
7. Bamberg 1 0 1 79:82 1
8. Žalgiris Kaunas 1 0 1 68:89 1