Senzace se nekonala, florbalistky podlehly Švédkám
Västeras – České florbalistky na MS nestačily na domácí Švédky, k postupu jim stačí bod s Norskem.
Redakce
Diskutovat (0) 7.12.2009 22:02
Po výhrách nad Spojenámi státy a Lotyšskem čekal na české florbalistky ve skupině A mistorvství světa ten nejtěžší soupeř.
Ve Västerasu se totiž střetly s domácími reprezentantkami, největšími favoritkami na zisk zlatých medailí.
Češky suverénním Švédkám podlehly 1:6, ale až po velkém boji. K postupu do semifinále jim stačí bod z úterního duelu s Norskem.
Výběr trenéra Jaroslava Markse na domácí favoritky, které v předchozích dvou utkáních na šampionátu nasázely 45 gólů, vyrukovaly s důkladnou defenzívou. Navíc šly překvapivě do vedení, když se v 6. minutě trefila Hanka Koníčková.
Švédky se v první třetině zmohly jen na vyrovnání, o jejich převaze ale svědčí to, že česká gólmanka Jana Christianová měla v této části patnáct zákroků, švédská brankářka jen jeden.
V dalším průběhu hry už se projevily větší kvality a zkušenosti domácího výběru. Ve druhé třetině překonaly Švédky skvěle chytající Christianovou dvakrát, ve třetí části třikrát.
I české florbalistky si ovšem vypracovaly několik velkých šancí alespoň na snížení rozdílu ve skóre, ale ani Ilona Novotná, ani Eliška Křížová své příležitosti neproměnily.
Elitní kategorie – skupina A: Švédsko – Česká republika 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Lindströmová (Dahlerusová), 25. Kristofferssonová (Widarová), 30. Dahlerusová (Lindströmová), 46. Wikströmová, 53. Wikströmová (Tjärnströmová), 59. Widarová (Wikströmová) – 6. Koníčková (Szotkowská). Rozhodčí: Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 1253.
Sestava ČR: Christianová – Moťková, Kalecká, Šimáčková, Billá, Párysová, Macurová, od 21. navíc Bartošová – Jarolímová (41. Rozumová), Novotná, Šindelová – Křížová, Šteglová, Jílková – Rullová, Szotkowská, Koníčková.
Norsko – Lotyšsko 2:2 (0:1, 2:1, 0:0).
Skupina B: Finsko – Dánsko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0), Švýcarsko – Rusko 8:0 (2:0, 2:0, 4:0).
Kategorie B – skupina C: Singapur – Austrálie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), Nizozemsko – Itálie 9:2 (5:0, 3:1, 1:1).
(vž)





















