Škoda. Nymburk nevyhrál ani ve Štrasburku a postup je skoro nereálný

Štrasburk - Basketbalisté Nymburka se nedočkali vítězství ani ve třetím utkání osmifinálové skupiny Evropského poháru. Ve Štrasburku dnes prohráli 80:87 a výrazně si zkomplikovali šance na postup do další fáze.

21.1.2015

Nymburk nezvládl zápas proti PetrohraduFoto: ČTK/Michal Doležal

Čeští šampioni šli do zápasu po porážkách s oběma ruskými účastníky skupiny s jasným cílem: získat první výhru v osmifinálové skupině na palubovce vicemistra Francie, kterému chyběla velká hvězda pivot Ali Traoré. V úvodu utkání oba celky velmi dobře střílely a střídaly se ve vedení.

Pak Středočeši předvedli několik nepřesných střel a ztrát, ale mírný náskok soupeře ještě do konce čtvrtiny téměř zvládli zlikvidovat.

Druhá desetiminutovka Nymburku nevyšla ani na jednom konci palubovky, nastřílel pouhých 15 bodů a sám inkasoval 25 bodů. Hosté volili špatné střely, když se nedařilo hlavně Simmonsovi a náskok Štrasburku přerostl do dvouciferných čísel.

Vstup do druhé půle byl ale zcela odlišný a český mistr začal postupně stahovat manko. Rozstříleli se hlavně Američané Burns s Washingtonem. Nymburk se pomalu blížil vyrovnání, ale v důležitých chvílích se mohl favorit opřít o francouzské reprezentanty Diota a Leloupa, skvěle hrál i Dragičevič. Přesto hosté prohrávali jen o šest bodů.

Poslední čtvrtina přinesla zoufalý pokus o zvrat. Z toho pramenilo snížení, ale také chyby. Jako třeba vyhození Petra Bendy po inkasovaném koši přímo do ruky soupeře a další špatné přihrávky. Nymburští bojovali, ale vždy, když snížili, probudil se bronzový medailista z loňského mistrovství světa Diot a přesnou střelou nebo asistencí nápor zchladil.

Evropský pohár basketbalistů, osmifinálová skupina G - 3. kolo:

Štrasburk - Nymburk 87:80 (24:21, 49:36, 68:62)
Nejvíce bodů: Diot 30, Dragičevič 22, Howard 18 - Washington 23, Simmons 15, Hruban a Burns po 13. Fauly: 17:13. Trestné hody: 23/19 - 12/11. Trojky: 10:11. Doskoky: 33:28.

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.