Skvělý začátek sezony. Štybar vyhrál s Omegou časovku na Tirrenu

Donoratico - Zdeněk Štybar s belgickým týmem Omega Pharma-QuickStep vyhráli časovku na úvod etapového závodu seriálu WorldTour Tirreno-Adriatico. Stáj Saxo-Tinkoff s Romanem Kreuzigrem obsadila osmé místo a druhodivizní cyklistický tým NetApp s třetím českým účastníkem Janem Bártou byl dvanáctý.

6.3.2013

Zdeněk Štybar.Autor: ČTK/BELGA/BENOIT DOPPAGNE

Štybarův tým projel 16,9 km dlouhou trať v dešti průměrnou rychlostí 52,27 km/h a porazil o 11 sekund španělský Movistar, třetí skončil BMC. Modrý trikot lídra závodu oblékne jako první Mark Cavendish, druhý je v průběžném pořadí mistr světa v časovce Němec Tony Martin a Štybarovi patří čtvrtá příčka za Polákem Michalem Kwiatkowskim.

"Pro mě osobně to bylo hodně těžké. Měl jsem pozici za Kwiatkowskim, který je menší než já a extrémně aerodynamický. Proto jsem se někdy cítil líp, když jsme se protočili a byl jsem na čele. Takže jsem trpěl od startu do cíle, ale dopadlo to výborně," uvedl Štybar na svém webu.

Kreuziger, jenž na Tirrenu loni skončil celkově třetí a letos má hlavní cíl pomáhat v horách španělskému lídrovi Albertu Contadorovi, ztratil se svými kolegy na vítěznou sestavu půl minuty.

Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 1. etapa (týmová časovka na 16,9 km)

1. Omega Pharma-QuickStep 19:24, 2. Movistar -11, 3. BMC -16, 4. Cannondale -19, 5. Astana -20, 6. Orica-GreenEdge -24.
Průběžné pořadí: 1. Cavendish (Brit.) 19:24, 2. Martin (Něm.), 3. Kwiatkowski (Pol.), 4. Štybar (ČR), Terpstra (Niz.) všichni stejný čas, 6. Visconti (It.) -11.

6.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Hollande: Islamistická hrozba v Evropě je nyní nevídaná

Paříž – Islamistická hrozba ve Francii i v Evropě ještě nikdy nebyla tak veliká jako nyní, řekl dnes francouzský prezident François Hollande. Reagoval tak na dopolední teroristický útok na kostel na severu země, kde dva útočníci ozbrojení nožem zavraždili duchovního. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Obrana podpoří historický film Anthropoid 12 miliony korun

Praha – Film Anthropoid o atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha podpoří ministerstvo obrany 12 miliony korun. Britsko-český snímek chce využít k propagaci Česka a české armády. Před každým uvedením filmu v ČR by tak měl běžet v souvislosti se snímkem půlminutový spot o české armádě.

Americká vláda vydala nové směrnice pro boj proti hackerům

Washington – Americká vláda dnes zveřejnila nové směrnice pro boj se závažnými hackerskými útoky, které poprvé přesněji definují role Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), ministerstva pro vnitřní bezpečnost a dalších vládních úřadů. Směrnice se týkají obrany před kybernetickými útoky proti státním institucím i proti privátnímu sektoru.