Akrobat Šonka slaví v Japonsku druhé místo, bodoval i Kopfstein

Čiba (Japonsko) - Martin Šonka obsadil druhé místo ve třetím závodu seriálu leteckých akrobatů Air Race v Čibě. Českého pilota porazil jen domácí Japonec Jošihide Muroja a po zisku 12 bodů se Šonka posunul v průběžném pořadí na sedmou příčku. Na první body dosáhl nováček elitní kategorie Petr Kopfstein, jenž byl devátý.

5.6.2016 AKTUALIZOVÁNO 5.6.2016

Martin ŠonkaFoto: Deník/Littera Ondřej

Osmatřicetiletý Šonka, který startuje v seriálu čtvrtým rokem, se dostal na stupně vítězů počtvrté v kariéře a stříbrem si vyrovnal maximum. Navíc dnes zaletěl v Čibě traťový rekord. Od životního vítězství ho dělila zhruba desetina sekundy na Muroju.

"Bylo to blizoučko, ale rozhodně mi to teď radost nekazí. Jsem strašně šťastný, že jsme tady ukázali, že můžeme porazit kohokoliv a umíme létat rychle," uvedl Šonka v tiskové zprávě.

Poté, co byla v sobotu kvůli silnému větru zrušena kvalifikace, porazil Šonka v prvním souboji rakouského favorita Hannese Archa a v dalším Juana Velardeho. Kopfsteina čekal lídr seriálu Matthias Dolderer a německého letce nepřekonal.

"Jsem šťastný za první body. Na první postup si ještě musíme počkat, ale časy nás utvrzují, že už v Budapešti by to mohlo klapnout. Dnes jsme si vybrali nováčkovskou daň," uvedl Kopfstein, jemuž první body přinesl devátý čas ze 14 účastníků.

Maďarská metropole bude hostit čtvrtý závod Air Race 17. července.

Třetí závod seriálu Red Bull Air Race v akrobatickém létání v Čibě (Japonsko):

1. Muroja (Jap.), 2. Šonka (ČR), 3. Chambliss (USA), …9. Kopfstein (ČR).

Průběžné pořadí (po 3 z 8 závodů): 1. Dolderer (Něm.) 30 b., 2. Chambliss 20, 3. Ivanoff (Fr.) 19, …7. Šonka 14, 14. Kopfstein 2.

Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

Co třeba vzpomínka na to, jak František Rajtoral na Schalke nádhernou brankou vynutil pro Plzeň prodloužení nervydrásajícího fotbalového poháru? Pro fanoušky kulatého nesmyslu hřejivá vzpomínka na jedno z nejpěknějších období světlovlasého kluka z Příbrami, který si v neděli vzal život.

Kmoníček se setkal s Trumpem. Předal mu pověřovací listiny

Nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Předal mu pověřovací listiny. Kmoníček to uvedl na svém twitterovém účtu.

Le Penová odstoupí z čela Národní fronty. Dočasně?

Kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová nepovede Národní frontu. Uvedla to jen den poté, co postoupila do druhého kola voleb, ve kterém se utká s centralistou Emmanuelem Macronem.