Brňanky uspěly ve Francii a vedou skupinu

VALENCIENNES - Basketbalistky Gambrinusu Brno zvítězily v utkání druhého kola Evropské ligy ve Valenciennes nad domácím týmem 74:55 a připsaly si druhou výhru v soutěži. O vítězství ve Francii rozhodly české mistryně až náporem v závěrečné čtvrtině zápasu, jejich nejlepší střelkyní byla s 20 body Američanka Whitmoreová.

14.11.2007

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Salajka Martin

Brňanky se dostaly se na první místo ve skupině C, ve čtvrtek je mohou dostihnout obhájkyně prvenství ze Spartaku Moskva, které mají před sebou zápas v Gdyni. Ostatní týmy už alespoň jednou prohrály.

Ve Valenciennes se hrál dlouho vyrovnaný zápas a ještě po půlhodině hry vedly domácí hráčky 45:43. V závěrečné čtvrtině ale nasadilo Brno k drtivému náporu a v průběhu pěti minut české šampionky otočily vývoj - ještě ve 33. minutě vedly Brňanky o jediný bod 48:47, pak ale především po rychlých protiútocích zaznamenaly šňůru 18:2 a zápas rozhodly.

"Výsledek je možná z našeho pohledu až moc lichotivý. Celý první poločas jsme se nedokázali prosadit proti důrazné a tvrdé obraně," řekl ČTK trenér Jan Bobrovský, který pak pochválil své svěřenkyně za výborný a koncentrovaný výkon v poslední čtvrtině. "Hráli jsme zodpovědně, dařila se nám střelba z tříbodového území a soupeřky jsme předčili i v doskakování. Dobře zahrála Whitmoreová, která se prosazovala v podkošových soubojích i přesně střílela," dodal Bobrovský.

Výsledky - 2. kolo:

USVO Valenciennes - Gambrinus Sika Brno 55:74 (14:16, 29:26, 45:43)

Nejvíce bodů: Gomisová 14, Cserná 10, Ohldeová 9 - Whitmoreová 20, Žirková 15, Maiga-Baová 13. Fauly: 16:13. Trestné hody: 21/13 - 20/13. Trojky: 2:7.

Hillary. Lepší než Super Bowl?

Washington - Devadesát minut (v úterý ve tři hodiny ráno našeho času) bez reklam může posadit k obrazovkám až 100 milionů diváků. Rekord politických debat zatím drží superdebata Jimmyho Cartera a Ronalda Reagana z roku 1980 (volby tehdy vyhrál R. Reagan). Tu vidělo 80 milionů lidí.

Firma Skytoll žádá ÚOHS, aby Kapsch nesměl vybírat mýto

Firma Skytoll, která vybírá mýto na Slovensku, rázně promluvila do další budoucnosti českého mýtného systému. Jak zjistil magazín Dotyk, v pátek na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) poslala návrh, aby bylo ministerstvu dopravy zakázáno využívat služeb rakouské firmy Kapsch.

VÍME PRVNÍ
Mladý muž byl už dříve kvůli výhružným SMS, které posílal své bývalé přítelkyni, odsouzen za stalking. Nyní mu hrozí další soudní líčení. Podle informací Deníku byl Šimek obviněn