Střelec Januš na ME zlatý ve smíšených bězích

Bělehrad - Český reprezentant Miroslav Hanuš získal na evropském šampionátu ve sportovní střelbě druhou medaili.

4.8.2011

Střelec Miroslav Januš.Foto: Deník/Zdeněk Vaiz

Miroslav Januš získal na ME ve sportovní střelbě z kulových a brokových zbraní v Bělehradu první české zlato v seniorské kategorii. Po středečním bronzu ve střelbě na běžící terč dnes zvítězil v další neolympijské disciplíně běžící terč mix.

Bronzový medailista z olympijských her v Atlantě 1996 zaznamenal v soutěži, v níž se střídají takzvané rychlé a pomalé běhy, 395 bodů a druhého Emila Martinssona ze Švédska porazil o dva body. Bronz získal po rozstřelu s třemi soupeři Slovák Miroslav Jurčo.

Další dva Češi skončili v druhé desítce, Bedřich Jonáš byl patnáctý, Josef Nikl čtyři příčky za ním. Tým obsadil páté místo.

Česká výprava v srbské metropoli během tří dnů získala pět medailí včetně dvou zlatých, zatím však čeká na seniorský kov v olympijské disciplíně.

ME ve sportovní střelbě v Bělehradu:

Muži:

Běžící terč mix: 1. Januš (ČR) 395, 2. Martinsson (Švéd.) 393, 3. Jurčo (SR) 392, …15. Jonáš 386, 19. Nikl (oba ČR) 379.
Družstva: 1. Švédsko (Martinsson, Bergström, Johansson) 1173, 2. Rusko 1167, 3. Finsko 1166, …5. ČR 1160.

Junioři:

Libovolná malorážka 3x40 ran: 1. Jordanov (Bulh.) 1255,9 (1161+94,9), …27. Hrčkulák 1135, 34. Nymburský 1129, 38. Bečka (všichni ČR) 1120.
Družstva: 1. Německo 3453, …13. ČR 3384.

Běžící terč mix: 1. Heikkila (Fin.) 387.
Družstva: 1. Finsko 1145.

4.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Psovod Jörg Kempe a fenka Hipi při pátrání po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
2 15

Po ztracené školačce pátrá německá fenka Hipi. Pomoci má dívčina bota

Z Ferrari 458 Speciale zbyl jen vrak.
5

Poněkud drahý večer. Opilý řidič zdemoloval Ferrari 458 Speciale

Prezidentský pár na Hradě uspořádal třetí charitativní ples

Večeři s prezidentským párem, výlet do Londýna či Paříže, divočáka z lánské obory nebo lístky na koncert Karla Gotta mohli na pátečním reprezentačním plese Ivany a Miloše Zemanových vyhrát hradní hosté. Za vstupenku na ples do Španělského sálu, která je zároveň lístkem do tomboly, museli zaplatit 8 tisíc korun. Sál byl i přesto zcela zaplněn. Mezi hosty nechyběla řada současných ministrů.

Kristýna Plíšková padla s jedničkou, fandil jí oscarový herec Russell Crowe

Melbourne – V prvním kole se prala s horkem, ale vyhrála. Ve druhém Kristýna Plíšková překonala Beguovou a vyrovnala své grandslamové maximum. Ve třetím ale lounská rodačka narazila na Kerberovou a s Australian Open se rozloučila.