Střešovice překvapily na PM Storvretu, porazily ji 6:4

Mladá Boleslav - Český mistr rozhodl duel skupiny B ve druhé třetině, v které získal vedení 4:1.

4.10.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

Florbalisté Tatranu Střešovice se postarali na úvod Poháru poháru v Mladé Boleslavi o překvapení, když porazili švédskou Storvretu 6:4. Český mistr rozhodl duel skupiny B ve druhé třetině, v které získal vedení 4:1. Pořádající Mladá Boleslav nastoupí ve skupině A od 19 hodin proti SSV Helsinky.

V ženské kategorii prohrály hráčky FbŠ Bohemians s finským celkem SC Classic 5:11. V zápase zazářila Eliisa Alankoová, která zaznamenala šest branek a jednu asistenci.

Český mistr proti favoritovi, který loni při triumfu na Evropském poháru v Lotyšsku prohrál v základní skupině také s Vítkovicemi (6:7), začal aktivně. V deváté minutě otevřel skóre Von der Pahlen, ale v závěru první třetiny vyrovnal Jacobson. V druhém dějství se nejdříve se dvakrát trefil Marek Vávra, mezitím Von der Pahlen ještě zamířil do horní tyčky.

V přesilovce Švédů pak po Holtzově střele pomohla výborně chytajícímu Kafkovi tyč. V 32. minutě překvapil obranu soupeře Garčar a v úvodu závěrečné části zvýšil po standardce v přesilovce Richter už na 5:1.

Zápas pak na chvíli přerušila stížnost Švédů na oslňující paprsky slunce pronikající do haly a následně se podařilo snížit Öhmanovi a v přesilovce nejlepšímu florbalistovi světa Miku Kohonenovi. V power play ale zamířil do prázdné branky Richter a Švédové už jen v přesilovce zkorigovali výsledek. Střešovice budou potvrzovat postup do semifinále ve čtvrtek proti norskému Tunetu.

Úřadující vicemistryně Bohemians, které startují na turnaji na divokou kartu pro druhého domácího účastníka, držely ještě v úvodu s favoritkami krok. Dokonce vedly po gólu Kamily Bočanové a po dvou trefách Alankoové ještě vyrovnala Adéla Bočanová, ale pak už vládly Finky. V úvodní části si vytvořily tříbrankový náskok, který postupně navyšovaly.

„Nepamatuji si, že bych dala někdy šest gólů. Nestává se to běžně v jednom zápase. Spoluhráčky mi vytvořily šance,“ řekla Alankoová. „Soupeřky nás předčily, my jsme udělali spoustu hrubých a naivních chyb v obraně. Zaplatili jsme za nezkušenost z Poháru mistrů, po vedoucím gólu jsme se trošku pobláznili,“ uvedl trenér Bohemians Jakub Doubrava.

O udržení naděje na postup do semifinále ze skupiny B budou Pražanky bojovat ve středu se švýcarským Rychenbergem. České šampionky Herbadent SJM Praha 11 vstoupí do turnaje ve středu duelem s Djurgaardenem, který v prvním utkání v „áčku“ rozdrtil lotyšské Rubene 14:1.

Pohár mistrů ve florbalu v Mladé Boleslavi

Muži: Tatran Střešovice – Storvreta IBK 6:4 (1:1, 3:0, 2:3), 22. a 27. M. Vávra, 42. a 60. Richter, 9. Von der Pahlen, 32. Garčar – 19. Jacobson, 45. Öhman, 50. Kohonen, 60. Berggren. Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 727.

Ženy, skupina B: FbŠ Bohemians – SC Classic 5:11 (3:6, 1:2, 1:3), 2. K. Bočanová, 9. A. Bočanová, 19. Szotkowská, 28. Černá, 48. Křížová – 6. z trestného střílení, 7., 20., 33., 42. a 60. Alankoová, 10. Rantalaová, 16. Luomaniemiová, 18. Korhonenová, 36. Pöllänenová, 49. Sipiläinenová. Rozhodčí: Rasbrink, Grahn-Gustavsson (oba Švéd.). Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 972.

Skupina A: Djurgaarden IF IBF – Rubene 14:1 (1:0, 10:0, 3:1).

4.10.2011

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
15 18

Poslanec ČSSD chce od Babiše vědět, kde vzal peníze na dluhopisy

Platforma Bez komunistů.cz. uspořádala v Praze shromáždění k odkazu Jana Palacha.
3 3

Na památku Palacha, v den jeho smrti, si lidé zapalovali svíčky

Podívejte se na pustý stadion před zbouráním. Nástupce je ve hvězdách

Nadšený řev fanoušků vítězného týmu se rozléhal brněnským zimním stadionem za Lužánkami, když domácí hokejisté Rudé hvězdy, dnešní Komety, poprvé doma před Brňany přebírali mistrovský titul. Tehdy se psal rok 1957 a stadion měl za sebou deset let fungování a před sebou ještě mnoho radosti i smutků fanoušků brněnských hokejistů. Nyní, sedmdesát let od slavnostního otevření stadionu, už na něj odkazuje jen název zastávky hromadné dopravy. Slibovaná nová aréna je v nedohlednu.

Obamovi balí, prezidentští úředníci vyklízejí Bílý dům

Odcházející americký prezident Barack Obama se loučí s Bílým domem, v němž jako hlava státu bydlel osm let. Oficiální akce, projevy a tiskové konference má za sebou a dnes je jeho program podle poradců volnější, byť Bílý dům ještě neopouští. Hlavou státu je do pátku 12:00 místního času (18:00 SEČ), kdy složí přísahu jeho nástupce Donald Trump.

Lavina na italský hotel spadla, když už hosté měli sbaleno

Řím - Hosté italského hotelu Rigopiano měli v okamžiku pádu ničivé laviny sbalené kufry a budovu na úpatí pohoří Gran Sasso se chystali opustit. Museli ale počkat, dokud sněžný pluh neodstraní sníh, který zablokoval přístupovou cestu. Italskému listu La Repubblica to dnes řekl Quintino Marcella, přítel a zaměstnavatel jednoho ze dvou přeživších, kuchaře Giampiera Pareteho, který byl v hotelu s rodinou na dovolené.