Štybar zazářil na Mallorce. Byl na pódiu, porazil i Cancellaru a Königa

Pollenca - Český cyklista Zdeněk Štybar vybojoval při druhém startu v sezoně třetí místo v závodu Trophee Pollenca na Mallorce. Jezdec stáje Etixx-Quick Step dospurtoval do cíle v Port de Andratx těsně za Polákem Michalem Kwiatkowským, přesto se mohl usmívat.

29.1.2016

Zdeněk Štybar (vpravo) na pódiuFoto: ČTK/IMAGO

Porazil ostříleného Fabiana Cancellaru. A hlavně: vítězství uhájil po samostatném úniku s dvousekundovým náskokem Štybarův stájový kolega Gianluca Brambilla z Itálie.

Na devátém místě dojel v hlavním pelotonu do cíle Leopold König z týmu Sky. Jan Bárta nebyl v závodu klasifikován kvůli překročení časového limitu.

Cyklistický závod Trophee Pollenca na Mallorce (162,6 km):

1. Brambilla (It.) 3:32:23, 2. Kwiatkowski (Pol.), 3. Štybar (ČR), 4. Benoot (Belg.), 5. Van Baarle (Niz.), 6. Cancellara (Švýc.), …9. König (ČR) všichni -2.

29.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Zmlátil dvě ženy. Zdržely jej prý ve frontě u pokladny

Pardubice - Z výtržnictví obvinila pardubická policie 47letého muže, který měl zmlátit dvě ženy. Jednu vážně zranil.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.