Česká akrobatická lyžařska Nikola Sudová dosáhla ve Světovém poháru dalšího umístění na stupních vítězů.

V americkém Deer Valley vybojovala v paralelní jízdě na boulích třetí místo, už své druhé v probíhající sezoně.

Po dvou třetích a jedné čtvrté příčce patří Sudové v průběžném hodnocení seriálu také třetí místo. Na programu je letos ještě šest závodů.

Po čtvrtém místě v kvalifikaci procházela Sudová zápolením na svahu v Deer Valley hladce. Vyřadila Maxime Dufourovou-Lapointeovou z Kanady i domácí závodnici Emiko Toritovou.

Češka narazila až v semifinálové jízdě. V té byla nad její síly pozdější vítězka Jennifer Heilová z Kanady. Ta ve finále porazila i vedoucí ženu Světového poháru Američanku Hannah Kearneyovou.

Sudová pak uspěla v jízdě o bronzový stupínek, když předčila další Američanku Elizu Outtrimovou.

Závodů se účastnila i Šárka Sudová, která ale nepostoupila z kvalifikace. Obsadila v ní jedenadvacáté místo a na postupující šestnáctku ztratila více než tři body.

Deer Valley (USA), závod SP v paralelní jízdě na boulích:

Muži: 1. Colas (Fr.), 2. Babic (USA), 3. Smyšljajev (Rus.), 4. Bilodeau (Kan.), 5. Benna (Fr.), 6. Bloom (USA).
Průběžné pořadí SP (po 4 z 10 závodů): 1. Bilodeau 290, 2. Colas 249, 3. Benna 170.

Ženy: 1. Heilová (Kan.), 2. Kearneyová (USA), 3. N. Sudová (ČR), 4. Outtrimová, 5. Bahrkeová (obě USA), 6. Itová (Jap.), …21. Š. Sudová (ČR) - nepostoupila z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 10 závodů): 1. Kearneyová 340, 2. Heilová 275, 3. N. Sudová 194, …30. Š. Sudová 23.