Boxeři si to rozdají pro dobro Haiti
Boxer Lukáš Konečný. Autor: DENÍK/Jan Handrejch
5.3.2010 10:39
Praha - V ringu se představí i nejlepší tuzemský ranař Lukáš Konečný, bude obhajovat titul České unie profesionálů.
Haiti + Unicef + profesionální box. Spojení, které bude platit 12. března v pražském divadle Milenium.
„Jakmile odezní to největší, zájem opadne. Proto jsme rádi, že galavečer proběhne až nyní,“ kvituje charitativní akci Ivana Svobodová z Unicefu.
Při lednové katastrofě na Haiti nepřežily desítky tisíc lidí, bylo zničeno i osmdesát procent škol. Proto Unicef postavil na 2000 velkých stanů, kde se děti mohou učit, kde je o ně postaráno. Příští pátek jim pomůže i čtrnáct boxerů v Praze.
„Je to moje první charitativní akce, doufám, že ne poslední,“ řekl Lukáš Konečný, česká boxerská jednička, která bude obhajovat v deseti kolech mezinárodní titul České unie boxerů profesionálů.
Jeho soupeřem bude Ionut Trandafir Ilie z Rumunska, který z šestnácti zápasů třináct vyhrál, dvakrát prohrál a jednou odešel s remízou.
„V Mileniu jsou jiné prostory, bude to takové malé koloseum a nepředstavitelná atmosféra,“ věří Konečný.
Hlediště má přesnou kapacitu – 876 diváků. Více ani židle. Každý lístek stojí 600 korun a polovina půjde na pomoc Haiti – Zpět do školy!
„S kluky jsme se bez problémů domluvili, částky nepovím, ale boxují za polovinu běžné odměny,“ nechtěl více říci promotér Miroslav Pek.
Všech sedm zápasů bude vysílat i Eurosport.
„Máme v jednání i dárcovské DMSky, kde by mohli lidé přispět. Pokud by dohoda vyšla, šlo by o jednu z největších charitativních akcí u nás,“ řekl s nadějí Matouš Rajmont, který má na starosti produkci celé akce.
Z českých boxerů se v Mileniu přestaví i Roman Kracík, Tomáš Adámek nebo Ladislav Kutil, který naposledy boxoval v roce 2007. Tehdy prohrál s Nickem Okothem z Velké Británie. Stejného soupeře bude mít v ringu i nyní.
„Tenkrát jsem prohrál kvůli fyzičce, teď to bude doufám jiné a vyhraji,“ usmál se Kutil, který nevyvrátil i možnost dalších zápasů.
Autor: Libor Kalous
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
První rozhovor s Kateřinou Rachůnkovou: S Karlem pořád mluvím
Z trojice partnerek českých hokejistů, kteří zahynuli při letecké havárii v Jaroslavli, je prý… celý článek ›
Mahulena Bočanová: Návrat k exmilenci?!
Pořekadlo, že do jedné řeky se dvakrát nevstoupí, pro Mahulenu Bočanovou (45) neplatí. A to doslova! Se… celý článek ›
Paroubková křtila Bordel: A hosté si pochutnali na nahé slečně
Manželka sexymozku a bývalého premiéra Petra Paroubková (38) představila svůj nový vydavatelský počin,… celý článek ›
Výměna manželek: Moje žena je děv**!, rozčílí se podváděný manžel
Poslední epizoda páté řady bude opravdu "výživná"! Jeden z manželů odhalí nevěru, dokonce si vyžádá od… celý článek ›
