Talentovaná kajakářka Galušková skončila na SP šestá, Hilgertová neuspěla

Augsburg - Osmnáctiletá kajakářka Karolína Galušková obsadila při svém druhém startu ve Světovém poháru v kariéře v Augsburgu šesté místo. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová vypadla v semifinále stejně jako Kateřina Kudějová, která skončila na 21. příčce. Pětačtyřicetiletá Hilgertová se umístila hned za ní.

30.6.2013

Karolína Galušková na závodě SP v Cardiffu.Foto: archiv

Juniorská mistryně Evropy Galušková, která loni vyhrála i domácí seniorský šampionát, prošla do finále z poslední desáté postupové pozice, o niž se podělila se Španělkou Irati Goikoetxeovou. Ve finálové jízdě s dvousekundovou penalizací za dotyk branky zaostala o 2,25 sekundy za stupni vítězů. Na vítěznou Francouzku Emilii Ferovou ztratila juniorská vicemistryně světa pět sekund.

Talentovaná česká kajakářka výrazně vylepšila svůj týden starý výsledek z Cardiffu, kdy při premiéře v elitním seriálu nepostoupila ze semifinále a skončila osmnáctá.

Šesté místo bylo nejlepším českým výsledkem v Augsburgu. Stejně dopadli v sobotu kanoista Stanislav Ježek a kajakář Jiří Prskavec.

Do finále deblkanoistů v neděli postoupili ze tří českých lodí jen Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří skončili po třech dotycích branky devátí. Loučící se Jaroslav Volf s Ondřej Štěpánek byli v semifinále jedenáctí, postup unikl dvojnásobným olympijským medailistům vinou šesti trestných sekund o 33 setin sekundy.

Druhý závod SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

C2: 1. Klauss, Peche (Fr.) 113,86 (0 tr. sekund), 2. Baillie, Stott (Brit.) -0,42 (2), 3. Pochwala, Szczepanski (Pol.) -0,77 (0), …9. Kašpar, Šindler -6,18 (6), v semifinále 11. Volf, Štěpánek, 12. Karlovský, J. Jáně, v kvalifikaci 22. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Baillie, Stott 100, …8. Kašpar, Šindler 69, 9. Karlovský, J. Jáně 57, 15. Volf, Štěpánek 23, 16. Rohan, Svoboda (ČR) 23, 21. Koplík, Vrzáň 17.

3xC2: 1. Francie 133,97 (6), …3. Česká republika (Karlovský, J. Jáně/Volf, Štěpánek/Kašpar, Šindler) -9,54 (12).

Ženy:

K1: 1. Ferová (Fr.) 112,53 (0), 2. Schornbergová -0,43 (0), 3. Pöschelová (obě Něm.) -2,77 (4), …6. Galušková -5,02 (2), v semifinále 21. Kudějová, 22. Hilgertová, v kvalifikaci 31. Ornstová (všechny ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Pöschelová 100, …8. Galušková 67, 9. Hilgertová 63, 13. Kudějová 22, 40. Ornstová 9.

3xK1: 1. Německo 126,64 (0), 2. Česká republika (Hilgertová, Kudějová, Ornstová) -6,96 (6).

30.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.