"Na Lovosicích bylo vidět, že jsou výborně připravené, že nám to nechtějí nechat. O to víc si toho cením, že se nám to povedlo získat hned na první pokus a venku, kde je to vždy složitější," řekl novinářům plzeňský trenér Martin Šetlík.

Plzeň potvrdila, že má skvělou aktuální formu, a i bez potrestaného nejlepšího střelce Milana Škvařila udržela v nadstavbové části stoprocentní bilanci. Dlouho přitom tahala za kratší konec. Na začátku téměř devět minut neskórovala a rychle prohrávala 0:3.

Po čtvrthodině sice hosté dokázali ztrátu smazat, ale domácí si i díky přesilovce vzali náskok zpět a zvýšili ho dokonce až na pět branek. V minulém kole na palubovce pražské Dukly inkasovala Plzeň za celý zápas 13 gólů, tentokrát jen za poločas dostala o čtyři víc a do kabin šla s nepříznivým skóre 12:17.

Po změně stran ale Plzeň na severočeského rivala rázně vyrukovala a předvedla velkolepý obrat. První nástup hostů ještě Lovosice odvrátily a po snížení na 17:16 díky rychlonohému Motlovi znovu odskočily na rozdíl čtyř gólů. Plzeň ale ukázala velkou bojovnost a vnitřní sílu a v polovině druhé půle srovnala. Remíza jí přitom stačila k titulu.

Šetlík se dočkal titulu i jako trenér

V závěru rozhodl třiačtyřicetiletý veterán v brance hostů Radek Motlík, který mocně toužil po svém prvním titulu a doslova zavřel prostor mezi tyčemi. "No zavřel… Hlavně díky tomu, že to kluci odmakali a odbránili. Ten gólman to má potom jednoduší," mínil Motlík, jenž bude v Plzni pokračovat i v další sezoně.

Severočechům nebyly nic platné ani dvě přesilovky, Plzeňští získali třígólový náskok a o titul už nemohli přijít. Desítky hostujících fanoušků v hledišti začaly dvě minuty před koncem skandovat "mistři".

Západočeši pak spolu s příznivci odstartovali oslavy přímo na palubovce. V mistrovském opojení se laskali s vítězným pohárem a radostně poskakovali do rytmu pokřiku "skáče celá Plzeň", který dobře znají i fanoušci fotbalové Viktorie.

"Vloni vyhrála titul Viktorka a hokejisté, letos je to na nás. Zase nějaký titul v Plzni, to je důležité. Asi se to snažíme v Plzni dělat dobře," prohlásil Šetlík, který slavil titul už dvakrát jako hráč.

"Je to nejvíc, co se u nás dá vyhrát. Jsem rád, že se mi to podařilo i jako trenérovi. Jaké budou oslavy, to ještě nevím. Předtím byly famózní, tak nevím, jestli to mladí dokážou předčit," usmál se Šetlík. "Je víkend, takže se to protáhne minimálně do pondělí nebo úterý," dodal Motlík.

Extraliga házenkářů - 7. kolo nadstavby:

Skupina o 1.-6. místo:

Lovosice - Plzeň 28:29 (17:12)
Nejvíce branek: Motl 12/1, Berka 8, Jonáš 3 - Petrovský, Vinkelhöfer a Tonar po 5, J. Škvařil 5/3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3. Vyloučení: 2:5. ČK: Šindelář (Plzeň). Diváci: 900.

1. Plzeň 29 23 1 5 755:616 47
2. Lovosice 29 19 1 9 801:717 39
3. Hranice 28 18 1 9 755:722 37
4. Jičín 28 15 0 13 676:652 30
5. Frýdek-Místek 28 14 1 13 747:750 29
6. Dukla Praha 28 13 2 13 717:702 28