Triatlonista Ospalý má z ME stříbro, Krňávek bronz

Wiesbaden - Čeští reprezentanti nestačili na evropském šampionátu ve středních tratích jen na Němce Böcherera.

14.8.2011

Filip Ospalý.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Triatlonista Filip Ospalý obsadil na mistrovství Evropy na středních tratích druhé místo. Úspěch českých reprezentantů v německém Wiesbadenu ještě podtrhl třetí příčkou Martin Krňávek, pro titul si doběhl domácí závodník Andi Böcherer.

Ospalý zvládl 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu v čase 4:10:19 a na vítězného Böcherera ztratil minutu a 43 vteřin. Krňávek za prvním místem zaostal bezmála o šest a půl minuty.

Na startu chyběl dvojnásobný mistr světa Němec Michael Raelert, který se nemohl zúčastnit kvůli zdravotním potížím.

Ospalý si ve Wiesbadenu oproti loňsku výrazně polepšil. Před rokem totiž uklouzl v depu a závod nedokončil. Krňávek potvrdil dobrou formu z poslední doby, když navázal na dva týdny starý titul z domácího šampionátu.

14.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.