USK smetlo v derby VŠ, klub pak ale nečekaně odvolal kouče Beneše

Praha - Basketbalistky USK Praha porazily v lize VŠ 97:67 a upevnily si první místo. Trenéra Ivana Beneše nahradí Slovenka Natália Hejková.

3.11.2012

Basketbalistky USK se radují z vítězství.Foto: Deník/Jan Jelínek

Basketbalistky USK Praha si upevnily vedení v tabulce první ligy bezpečným vítězstvím v derby nad VŠ. Nečekaně to však bylo jejich poslední utkání pod vedením trenéra Ivana Beneše, který byl po zápase odvolán. Na jeho místo nastoupí slovenská trenérka Natália Hejková.

K výhře 97:67 přispěla obhájkyním titulu už i poslední posila Rebekkah Brunsonová. Americká hráčka Minnesoty, poraženého týmu z finále WNBA, za patnáct minut hry nastřílela sedm bodů a doskočila tři míče.

Euroligový tým měl na Folimance zápas s obhájkyněmi ligového bronzu neustále pod kontrolou a vyhrál každé hrací období. Jeho nejlepší střelkyní byla reprezentantka Michaela Zrůstová s 15 body.

Také IMOS Brno si poradil se semifinalistou z minulé sezony, hosty z Trutnova ale začal přehrávat až od druhé čtvrtiny, poté co tu první o bod prohrál. Na výhře 85:61 měla lví podíl Farhyia Abdiová, autorka 27 bodů a 10 doskoků. České vicemistryně se posunuly na druhé místo o bod před Hradec Králové, který v neděli nastoupí v Karlových Varech.

Vysokou venkovní výhru slavila VŠE Praha v derby s DSK Karlín (93:66) a podobně přesvědčivě potvrdil roli favorita ve Strakonicích i Valosun Brno (94:71), v jehož dresu Eva Mrhálková nastřílela 28 bodů.

Hradce Králové vyhrál podeváté za sebou

Basketbalistky Hradce Králové zvítězily na palubovce Karlových Varů 79:73 a po devátém vítězství za sebou stále drží krok s vedoucím USK Praha. V tabulce jsou po deseti odehraných zápasech s jedinou porážkou druhé jen o skóre za obhájkyněmi titulu, dosud je porazil jen brněnský IMOS hned v prvním kole.

Vyrovnaný zápas na západě Čech rozhodly v závěrečné čtvrtině tříbodové střely Michaely Staré a Kláry Pochobradské v klíčových momentech. Autorka celkem čtyř trojek Stará byla s 25 body i nejlepší střelkyní zápasu.

Naopak teprve první výhry v sezoně se dočkaly Pardubice, které udolaly Slovanku 68:65. Ještě ve třetí minutě poslední části prohrávaly domácí Východočešky o pět bodů.

Basketbalová Excelsior liga žen - 9. kolo:

USK Praha - VŠ Praha 97:67 (28:18, 55:37, 72:49)
Nejvíce bodů: Zrůstová 15, Dubljevičová a Kat. Elhotová po 13, Burgrová 12, De Forgeová a Vaughnová po 10 - Kar. Elhotová 13, Reisingerová 12, Tarasovová 11, Dotsonová 10.

IMOS Brno - Trutnov 85:61 (22:23, 48:34, 65:46)
Nejvíce bodů: Abdiová 27, Ohldeová 17, Vlková 15, Horáková 10 - Andersonová 18, Steffanová 11, Greerová 9.

DSK Karlín - VŠE Praha 66:93 (19:27, 33:49, 51:69)
Nejvíce bodů: Brownová a D'Amicová po 14, Bortelová 13 - Lowenthalová 24, Johnová 23, Harapesová 10.

Strakonice - Valosun Brno 71:94 (12:26, 35:49, 51:80)
Nejvíce bodů: Jeništová 17, Jílečková 13, Mračnová a Křížová po 9 - Mrhálková 28, Fontenetteová 22, Borecká 17, Spragueová 10.

Pardubice - Slovanka MB 68:65 (21:21, 37:36, 49:54)
Nejvíce bodů: Dvořáková 17, Půlpánová 16, Jedličková 12 - Trebecová 21, Greenová 12, Nezdařilová 8.

Karlovy Vary - Hradec Králové 73:79 (19:21, 36:41, 54:52)
Nejvíce bodů: O'Reillyová 24, Milovanovičová 13, Eisnerová a Carterová po 11 - Stará 25, Pochobradská 12, Hartigová 11, Rosenbaumová 10.

3.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se zúčastnili vzácní hosté.