Ústí předvedlo obrat a přehrálo Kladno

Ústí n. L. – Volejbalisté Ústí porazili v extraligovém zápase na domácí půdě Kladno 3:1 na sety.

15.1.2011

Volejbalisté Ústí (v modrožlutém) v extraligovém zápase.Foto: Deník/Karel Pech

O tom, že se v domácím protředí ústeckým volejbalistům daří se tentokrát přesvědčili hráči Kladna. Ti sice na palubovce Severočechů urvali první set, pak už ale jen přihlíželi, jak Ústečané kráčí za další extraligovou výhrou. Svěřenci kouče Miroslava Malána nakonec zvítězili 3:1 na sety.

První sada zápasu domácím hráčům nevyšla dle představ a hosté se po výsledku 19:25 dostali do vedení. Rozhodující pro vývoj celého duelu byl ale až druhý set. Ten pro sebe nakonec hráč SKV získali až v koncovce (27:25) a vyrovnali tak stav zápasu.

I další část utkání patřila dobře hrajícím domácím volejbalistům. Ti se zlepšili na příjmu i na servisu a dovedli sadu k vítězství 25:20. Poté už dohrávali v exhibičním tempu, když v posledním setu povolili soupeři uhrát jen 15 bodů.

Díky výhře 3:1 se partička kolem kouče Malána minimálně do neděle posunula už na šestou příčku v tabulce nejvyšší tuzemské soutěže.

Uniqa extraliga volejbalistů - 21. kolo:

Ostrava - Benátky nad Jizerou 3:1 (-16, 23, 24, 26), Ústí nad Labem - Kladno 3:1 (-19, 25, 20, 15), Zlín - České Budějovice 2:3 (23, -23, 19, -15, -13), ČZU Praha - Odolena Voda 3:1 (16, -18, 23, 20), Havířov - Liberec 0:3 (-17, -17, -14), Brno - Příbram 2:3 (-22, 21, 21, -19, -10).

12. Brno 21 4 0 1 16 19:53 1393:1637 12

Poznámka: Brnu byl odečten bod za kontumační prohru s Ostravou.

Autor: Pavel Přibyl

15.1.2011

Předseda ODS Fiala: Zemanův projev ukázal na jeho sbližování s Babišem

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně při projednávání státního rozpočtu ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Novinářům to dnes řekl předseda opoziční ODS Petr Fiala s tím, že to nepokládá za šťastné pro Česko. Zeman podle Fialy svými závěry popřel některé teze, které sám v projevu přednesl.

Babiš obhajoval rozpočet, dle něj je podstatné, že deficit klesá

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) před jednáním Sněmovny obhajoval navržený deficit státního rozpočtu na příští rok ve výši 60 miliard korun. Podle něj je podstatné, že se od začátku funkčního období vlády daří deficit postupně snižovat, stejně jako státní dluh. Odmítl také výtky opozice, že je v rozpočtu málo investic.

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.