Výsledek je jednoznačný, ale zápas takový rozhodně nebyl. Alespoň ne v prvním poločase. Domácí sice vedli o jedenáct bodů, ale hosté je hodně trápili. „Začali jsme slušně, ale po prvních pár minutách jsme si mysleli, že to bude rychlé a že půjdeme rychle domů. Ukázalo se, že jsou nebezpeční, začali si věřit a chytili se v útoku. Navíc nedali nějaké lehké střely, za to můžeme být rádi," řekl po zápase nymburský basketbalista Pavel Pumprla.

Druhá půle už byla diametrálně odlišná, Nymburk byl pánem na hřišti. „Je tady dost zkušených hráčů na to, abychom věděli, že to není ono. Nástup do druhé půle byl jasný," řekl k utkání Pumprla.

Mistrovský Nymburk drží neporazitelnost jako jediný tým v soutěži a počtvrté v sezoně nastřílel soupeři alespoň 100 bodů. Proti Ústí rozdíl ve skóre zvýraznil po přestávce, první poločas vyhráli domácí o jedenáct bodů. Střelecky Nymburk táhli Hruban (20) a Allen (19).

Pardubice vyplenily Ostravu

Pardubice si v první čtvrtině vypracovaly skvělým střeleckým představením dvouciferný náskok a vedly 34:22. Ve druhé části sice přišel chvilkový propad, úvodní poločas ale hosté uzavřeli desetibodovou šňůrou na 53:35.

V polovině druhé půle vedli Východočeši už více než dvacetibodovým rozdílem. Ostravě však stačilo jen necelých pět minut, aby nastřílela 17 bodů, snížila na 73:80 a zdramatizovala závěr.