Úvodní utkání Ligy mistrů uteklo mezi prsty

Prostějov - První zápas Champions League prostějovské volejbalistky doma prohrály s Cannes 1:3.

25.11.2010

Prostějovské volejbalistky prohrály s Cannes 1:3.Foto: DENÍK/Lucie Schönová

Vstup do letošního ročníku volejbalové Champions League prostějovskému celku nevyšel. Domácí zápas s účastníkem posledního Final Four francouzským RC Cannes Hanačkám utekl mezi prsty. Klíčovým momentem byla druhá sada, ve které VK Modřanská nevyužila tří setbolů v řadě.

První dějství vyznělo lépe pro francouzský celek, který se v koncovce setu ujal mírného vedení. Za stavu 22:23 byly Prostějovanky ještě ve hře, Cannes ale zvládly poslední dva body a získaly první sadu ve svůj prospěch.

Vstup do druhého dějství byl pro domácí tým jako noční můra. Cannes se ujalo vedení 9:1 a v tu chvíli by si na rozhozené hráčky VK Modřanské vsadil málokdo. Příchodem Solange Soares se ale obraz hry změnil. Domácí přidaly na bloku i v útoku a rázem začaly soupeřky bodově dotahovat. Po druhém technickém oddechovém času se Prostějov poprvé v sadě ujal vedení a v koncovce si domácí hráčky vypracovaly slibný náskok 24:21.

Prostějovskou halou v tu chvíli obíhala mexická vlna, trenér Cannes Yan Fang ale poslal na palubovku Srbku Durakovič a ta sérií kvalitních servisů dokázala skóre dokonale otočit. Krásky ze středomořského pobřeží vyhrály druhý set 26:24 a byly hodně blízko vítězství v zápase.

Ve třetí sadě ale VK Modřanská našla poslední zbytky sil a vypracovala si vedení 22:14. V tu chvíli jako by se na domácí straně opět objevil strach z vítězství, nahrávačka Nováková udělala pár chyb a francouzský celek snížil na 23:21. Tvrdá smeč Soares ale poslala zápas do čtvrté sady.

V té již domácí celek nenašel recept na francouzské hráčky, které čtvrtou sadu ovládly 25:16.

„Byla velká škoda, že jsme neuhráli druhou sadu. Koncovka setu se za stavu 24:21 vyhrává. Pokud by se nám to podařilo, tak bychom zápas zřejmě dostali do tie breaku,“ uvedl po utkání trenér Miroslav Čada.

„Střídali jsme pasáže, kdy jsme dobře bránili a špatně útočili. Pokud se nám dařilo v obou činnostech, tak jsme se dostali do vedení. Soupeřky byly šikovnější,“ uznal prostějovký kouč.

„Byl to pro nás těžký zápas, ale vyhráli jsme a to je nejdůležitější. Odvedli jsme maximum, ale musíme se ještě sehrát a více potrénovat,“ prohlásil po utkání kouč vítězného celku Yan Fang.

Příští střetnutí v Champions League odehrají Prostějovanky 30. listopadu v Cortese.

VK Modřanská Prostějov – RC Cannes 1:3 (-22, –24, 21, –16)

FAKTA, rozhodčí: Seifried (Slovin.), Hodoň (SR). Čas: 102 minut. Diváci: 1800.

Prostějov:
Velikiy, Bergrová, Nováková, Sschuske, Lipicer, Artmenko, libero Chlumská – Soares, Kubínová, Bramborová. Trenér: Miroslav Čada.
Cannes: Spasojevic, Antonijevic, Polechtchouk, Marchenko, Ravva, Centoni, libero Fomina – Rasic, Camard, Durakovic. Trenér: Yan Fang.

Češi ovládli divokou přestřelku. Švédům nasázeli osmičku a slaví prvenství

Ve svém druhém vystoupení na Carlson Hockey Games vyhrál národní tým České republiky v báječném utkání nad Švédskem 8:4 a s předstihem si zajistil prvenství v turnaji. V neděli se rozloučí s diváky na jihu Čech zápasem s Ruskem (18.30).

Učitel nic nespáchal, zato hajlující romský žák má problém. I jeho rodina

Učitel plánické základní školy Dušan Kučera, který neunesl hajlování třináctiletého romského žáka a vystartoval na něj, se nedopustil žádného trestného činu ani přestupku. K tomu závěru došla klatovská policie.

Vzkaz Česku? Jednání na vlastní pěst je jen iluzí, upozornil Tusk

Předseda Evropské rady Donald Tusk označil dnešní mimořádný summit Evropské unie kvůli schválení tzv. vodítek pro brexit za nejdůležitější v jeho dosavadním životě. Samotné schvalování trvalo jen čtyři minuty.