Vakoč si v Austrálii polepšil, Farrar musel jet na kole od diváka

Campbelltown - Cyklista Petr Vakoč si v závodě Tour Down Under polepšil o deset míst a po třetí etapě mu patří 26. příčka celkového pořadí. Český člen stáje Etixx-Quick-Step dnes dojel do cíle 139 km dlouhé trasy ve druhé skupině na 28. místě se ztrátou 22 sekund na vítězného Australana Simona Gerranse, jenž se ujal vedení v úvodním podniku WorldTour.

21.1.2016

Petr VakočFoto: ČTK/IMAGO

Vakoč nyní za nejlepším zaostává o 37 sekund.

Trojnásobný vítěz Tour Down Under Gerrans porazil v těsném finiši obhájce prvenství krajana Rohana Dennise. Pětatřicetiletý jezdec týmu Orica GreenEDGE si připsal první vítězství od září 2014, v australském závodu vybojoval čtvrté etapové prvenství.

Do souboje o přední pozice nezasáhl americký spurtér Tyler Farrar, jenž v úvodu etapy upadl a do cíle dojel na kole, které si půjčil od diváka.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - 3. etapa (139 km):

1. Gerrans (Austr./Orica) 3:37:34, 2. Dennis (Austr./BMC), 3. Woods (Kan./Cannondale), 4. McCarthy (Austr./Tinkoff), 5. Morabito (Švýc./FDJ), 6. Valls (Šp./Lotto) všichni stejný čas, …28. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -22.

Průběžné pořadí: 1. Gerrans 10:28:12, 2. McCarthy -3, 3. Dennis -5, 4. Woods -11, 5. Henao (Kol./Sky), 6. Valls oba -15, …26. Vakoč -37.