Vakoč si v Austrálii polepšil, Farrar musel jet na kole od diváka

Campbelltown - Cyklista Petr Vakoč si v závodě Tour Down Under polepšil o deset míst a po třetí etapě mu patří 26. příčka celkového pořadí. Český člen stáje Etixx-Quick-Step dnes dojel do cíle 139 km dlouhé trasy ve druhé skupině na 28. místě se ztrátou 22 sekund na vítězného Australana Simona Gerranse, jenž se ujal vedení v úvodním podniku WorldTour.

21.1.2016

Petr VakočFoto: ČTK/IMAGO

Vakoč nyní za nejlepším zaostává o 37 sekund.

Trojnásobný vítěz Tour Down Under Gerrans porazil v těsném finiši obhájce prvenství krajana Rohana Dennise. Pětatřicetiletý jezdec týmu Orica GreenEDGE si připsal první vítězství od září 2014, v australském závodu vybojoval čtvrté etapové prvenství.

Do souboje o přední pozice nezasáhl americký spurtér Tyler Farrar, jenž v úvodu etapy upadl a do cíle dojel na kole, které si půjčil od diváka.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - 3. etapa (139 km):

1. Gerrans (Austr./Orica) 3:37:34, 2. Dennis (Austr./BMC), 3. Woods (Kan./Cannondale), 4. McCarthy (Austr./Tinkoff), 5. Morabito (Švýc./FDJ), 6. Valls (Šp./Lotto) všichni stejný čas, …28. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -22.

Průběžné pořadí: 1. Gerrans 10:28:12, 2. McCarthy -3, 3. Dennis -5, 4. Woods -11, 5. Henao (Kol./Sky), 6. Valls oba -15, …26. Vakoč -37.

21.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Rath opět zamíří do soudní síně, tentokrát žaluje státního zástupce

Praha - Bývalý středočeský hejtman David Rath znovu míří do soudní síně, tentokrát v roli žalujícího. Jeho žalobu na státního zástupce Petra Jiráta, který dozoruje Rathovu korupční kauzu, začne soud veřejně projednávat v únoru. Redakce to zjistila z justiční databáze Infosoud. Rathovi vadí některé výroky, které o něm Jirát řekl v rozhovoru pro média.

Britové poslali do vězení trio, jež ženy z ČR nutilo k prostituci

Bristol - Soud v britském Bristolu dnes uložil tresty vězení ve výši 7,5 až 9,5 roku trojici osob, které lákaly z České republiky ženy do Spojeného království, kde je nutily k prostituci. Britská média státní příslušnost odsouzených neupřesňují, z prohlášení místní policie ale vyplývá, že jeden z trojice byl zadržen v Česku, kde čeká na vydání do Británie. Soud mu tedy trest uložil v nepřítomnosti.