Vedoucí trio USK, IMOS Brno a Hradec v lize nezaváhalo

Praha - Vedoucí trio basketbalové ligy žen zvládlo sobotní zápasy 15. kola a stále je v čele tabulky seřazeno v jednobodových odstupech v pořadí USK Praha, IMOS Brno, Hradec Králové.

15.12.2012

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily Slovanku 82:51.Foto: Miloš Březina

Obhájkyně titulu z Folimanky porazily Slovanku 82:51, brněnské vicemistryně zvítězily ve Strakonicích 76:55 a překvapení ročníku z východu Čech si poradilo i podruhé v sezoně v derby s Trutnovem, tentokrát doma 73:62.

Východočeský šlágr byl ještě v poločase nerozhodný 34:34, poté co domácí Lvice daly v druhé čtvrtině jen devět bodů. Trutnov nicméně ani jednou v utkání nevedl a domácí tým pod vedením Dariny Mišurové, autorky 23 bodů včetně čtyř trojek, brzy získal zpět dvouciferné vedení a výhru kontroloval. V tabulce už se soupeři vzdálil na pět bodů.

Z dnešního programu vypadl zápas Valosun Brno - VŠ Praha, jehož konání znemožnila voda na palubovce prosakující ze střechy haly od tajícího sněhu. Utkání bude sehráno v jiném termínu.

Basketbalová Excelsior liga žen - 15. kolo:

USK Praha - Slovanka MB 82:51 (27:12, 47:20, 71:34)
Nejvíce bodů: Brunsonová 18, Dubljevičová 14, Vítečková 13, Burgrová 12 - Greenová 14, Trebecová 10, Tesaříková 9.

Hradec Králové - Trutnov 73:62 (25:13, 34:34, 55:49)
Nejvíce bodů: Mišurová 23, Pochobradská 15, Kuthanová 12 - Andersonová 16, Greerová a Hindráková po 13.

Strakonice - IMOS Brno 55:76 (13:21, 26:34, 36:60)
Nejvíce bodů: Křížová 16, Selbyová 15, Mračnová a Thomasová po 8 - Abdiová 14, Hanušová 11, Ohldeová 10.

Karlovy Vary - DSK Karlín 75:59 (15:13, 34:27, 53:42)
Nejvíce bodů: Bellová 19, Kučerová 16, O'Reillyová 12 - Bortelová 16, Huňková 10, Delčevová a Merschová po 9.

Pardubice - VŠE Praha 66:82 (21:18, 37:50, 49:71)
Nejvíce bodů: Jedličková 12, Pavlasová a Půlpánová po 11, Dvořáková 10 - Lowenthalová 26, Šípová 13, Filařová a Harapesová po 9.

Utkání Valosun Brno - VŠ Praha bylo odloženo.

15.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

U Hrabyně se 18. září sesunula část gabionové stěny u silnice I/11, fotografie z 25. zaří 2017.
2 7

Spadlá gabionová zeď na Opavsku? Na řešení nemá nikdo zájem, říká expertka

Vrah z Doubice u děčínského soudu.
1 7

Doubický vrah svého činu lituje. Lidé ho znali jako nekonfliktního vegetariána

Divoká automobilová honička se odehrála mezi policií a skupinou narkomanů v okolí Velkých Losin na Šumpersku. V havarovaném voze policiste objevili varnu pervitinu, sám řidič měl v krvi stopy drogy.

Spojené státy vytáhly proti osmi bankám KLDR ve světě

Spojené státy sankcionovaly v úterý osm severokorejských bank v Číně, Rusku, Libyi a Spojených arabských emirátech a postihly také 26 činitelů, kteří působí jako jejich zástupci. Zablokovaly jejich veškerý majetek a aktiva v USA.

Ať se se mnou lidé rozloučí šampaňským a svíčkou, řekla mi Květa Fialová

/ROZHOVOR/ O skonu Květy Fialové se herec Slováckého divadla a její kamarád Josef Kubáník dozvěděl od její dcery Zuzany o půl sedmé ráno, bezprostředně po tom, co Květa Fialová zemřela. Ještě spal, když mu zazvonil telefon.

Nového zákona o veřejném registru se bojí poctiví podnikatelé, tvrdí expert

Podle novely zákona o registru firem, která nabývá platnosti od příštího roku, je skutečným majitelem fyzická osoba, která vlastní více než čtvrtinu majetku, hlasovacích práv, nebo podílu na zisku firmy. Tato osoba bude muset být zapsána v registru. Podle experta na to doplatí ale hlavně poctivé firmy, které chtějí chránit své soukromí.