Basketbalistům Washingtonu s Janem Veselým nevyšel ani první domácí zápas v nové sezoně NBA, po dramatickém závěru podlehli Bostonu 86:89. O výhře hostů rozhodl Paul Pierce trojkou už dvě a půl minuty před koncem. Veselý opět z pozice náhradníka odehrál necelých 22 minut, na konto Wizards přispěl čtyřmi body, přidal čtyři doskoky a tři asistence.

Washingtonu citelně chybějí zranění John Wall a Nené, což se právě ve vypjaté koncovce podle kouče Randyho Wittmana hodně projevilo. Wizards totiž po hrozivém úvodu (2:17 na body) ztrátu dotáhli a před vyprodanými tribunami s 20.308 diváky se tři minuty před koncem dostali do vedení 86:84. Jenže po Pierceově trojce ještě Jason Terry proměnil dva trestné hody, když zbývala už poslední sekunda.

"Hledal jsem někoho (zkušeného) na tuhle situaci, jenže teď ho prostě nemáme," litoval trenér Wittman prohrané koncovky. Washington tak padl v úvodu sezony i podruhé, Veselý dal tentokrát o tři body méně než v úterý v Clevelandu. Pierce nastřílel domácím 27 bodů, ze sestavy Washingtonu si vedl nejlépe náhradník Jordan Crawford s 21 body.

Obhájci titulu z Miami porazili na domácí palubovce Denver 119:116 hlavně díky 40 bodům Chrise Boshe a přesné střele Raye Allena v závěru. Specialista na střelbu z dálky a nová posila z Bostonu dostála své pověsti a po ideální nahrávce LeBrona Jamese Allen zápas rozhodl. Zamířil přesně tříbodový pokus ve chvíli, kdy zbývalo do sirény 6,7 sekundy.

Vítězný návrat prožili v sobotu basketbalisté Brooklynu, kteří se v létě přestěhovali do newyorské čtvrti přes řeku Hudson z New Jersey a svůj vlastní tým obnovili po dlouhých 55 letech. V novém Barclays Centru zdolali Toronto 107:100.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Toronto 107:100, Chicago - New Orleans 82:89, Dallas - Charlotte 126:99, Houston - Portland 85:95 po prodl., Indiana - Sacramento 106:98 po druhém prodl., LA Clippers - Golden State 110:114, Miami - Denver 119:116, Milwaukee - Cleveland 105:102, San Antonio - Utah 110:100, Washington - Boston 86:89 (za domácí Veselý 4 body, 4 doskoky).