Vítkovičtí florbalisté vyrvali Střešovicím titul

Ostrava – Ve florbalové extralize skončila osmiletá nadvláda Tatranu, rozhodující finále vyhráli Vítkovičtí.

18.4.2009

Vítkovičtí florbalisté se radují z mistrovského titulu po vítězství nad Střešovicemi.Foto: Deník/Sonnek Pavel

Dlouhých osm let drželi tuzemský mistrovský titul florbalisté Tatranu Střešovice. Jenže v sobotu je na trůnu vystřídali hráči Vítkovic, kteří vyhráli rozhodující zápas finálové série 5:4 a vybojovali čtvrtý triumf v historii.

Na klíčový souboj o zlato se v Ostravě přišly podívat skoro tři tisíce lidí. Domácí začali tlakem a první třetinu vyhráli díky úspěšným střelám Tomašíka a Ťopka 2:0.

Florbalisté Střešovic se tím ale nedali zastrašit a v dramatické druhé části se prosadili hned třikrát. O vyrovnání se postarali Deutsch a Fridrich, jenže pak vrátili domácím dvoubrankové vedení Vladař a Hrubý.

V 37. minutě na rozdíl jedoného gólu snížil Richter a Tatran pak měl i několik nadějných šancí na vyrovnání, ovšem neuspěl.

4:4 to tak bylo až po sedmi minutách třetí třetiny, kdy vrátil Střešovice do boje o titul švédský legionář Von der Pahlen. Ale ani to na nadšeně bojující Vítkovice nestačilo.

Po necelé minutě vstřelil vítězný gól Folta. Právě tento muž jako jediný ve vítkovickém kádru pamatuje poslední mistrovský titul klubu z roku 2000. Střesovičtí v závěru hráli přesilovku a navíc odvolali brankáře, potřetí vyrovnat už ale nedokázali.

Vítkovice - Střešovice 5:4 (2:0, 2:3, 1:1), konečný stav série 3:2

Branky: 11. Tomašík (Sladký), 18. Ťopek (Kološ), 31. Vladař (P. Suchánek), 36. L. Hrubý (Kološ), 48. Folta (L. Hrubý) – 23. Deutsch (Von der Pahlen), 24. Fridrich (Jedlička), 37. Richter (Garčar), 47. Von der Pahlen (Jedlička).

(vž)

18.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Angela Merkelová
5 7

První letošní úspěch Merkelové ve volbách. CDU jasně uspěla v Sársku

Masarykův onkologický ústav. Ilustrační foto.
14

Odpadky vedle onkologie? Absurdní, tvrdí ředitel ústavu

Nejlepší poločas v historii ČR! Fotbalisté zničili San Marino šesti góly

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Povinné vítězství vyšperkované šesti góly. Čeští fotbalisté pod vedením trenéra Karla Jarolíma potvrdili roli favorita a na půdě San Marina zvítězili vysoko 6:0. V pátém duelu kvalifikace mistrovství světa si tak připsali druhou výhru. V Serravalle dokonce odehráli nejlepší půli v historii, fotbalovému trpaslíkovi vystřelili do pauzy pět branek.

Muž zemřel přímo na zastávce. Nezachránili ho řidič, kolemjdoucí ani lékaři

Plzeňští policisté vyjížděli krátce před nedělní půl desátou dopolední do Dopravní ulice na Nové Hospodě. Na zastávce MHD tam ležel 70letý muž bez známek života.

Vojenský konvoj dnes opustil ČR. Před kasárnami zasahovala policie

Konvoj americké a britské armády má za sebou přesun přes Českou republiku. Poslední, sedmá část konvoje překročila přechod do Polska v Náchodě po 15:00. Vojáci jeli přes ČR od soboty. Vojenská kolona čítající 125 vozidel a 550 lidí se přes Česko přesouvala z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Ostrava je u filmařů stále oblíbenější. Město láká domácí i zahraniční tvůrce

/FOTOGALERIE/ Nejenom architektonické skvosty Prahy nebo malebná jihočeská krajina či moravské vinice, ale také město Ostrava jako atraktivní lokalita láká domácí i zahraniční filmaře při natáčení filmů i televizních seriálů.