Vítkovičtí florbalisté vyrvali Střešovicím titul

Ostrava – Ve florbalové extralize skončila osmiletá nadvláda Tatranu, rozhodující finále vyhráli Vítkovičtí.

18.4.2009

Vítkovičtí florbalisté se radují z mistrovského titulu po vítězství nad Střešovicemi.Foto: Deník/Sonnek Pavel

Dlouhých osm let drželi tuzemský mistrovský titul florbalisté Tatranu Střešovice. Jenže v sobotu je na trůnu vystřídali hráči Vítkovic, kteří vyhráli rozhodující zápas finálové série 5:4 a vybojovali čtvrtý triumf v historii.

Na klíčový souboj o zlato se v Ostravě přišly podívat skoro tři tisíce lidí. Domácí začali tlakem a první třetinu vyhráli díky úspěšným střelám Tomašíka a Ťopka 2:0.

Florbalisté Střešovic se tím ale nedali zastrašit a v dramatické druhé části se prosadili hned třikrát. O vyrovnání se postarali Deutsch a Fridrich, jenže pak vrátili domácím dvoubrankové vedení Vladař a Hrubý.

V 37. minutě na rozdíl jedoného gólu snížil Richter a Tatran pak měl i několik nadějných šancí na vyrovnání, ovšem neuspěl.

4:4 to tak bylo až po sedmi minutách třetí třetiny, kdy vrátil Střešovice do boje o titul švédský legionář Von der Pahlen. Ale ani to na nadšeně bojující Vítkovice nestačilo.

Po necelé minutě vstřelil vítězný gól Folta. Právě tento muž jako jediný ve vítkovickém kádru pamatuje poslední mistrovský titul klubu z roku 2000. Střesovičtí v závěru hráli přesilovku a navíc odvolali brankáře, potřetí vyrovnat už ale nedokázali.

Vítkovice - Střešovice 5:4 (2:0, 2:3, 1:1), konečný stav série 3:2

Branky: 11. Tomašík (Sladký), 18. Ťopek (Kološ), 31. Vladař (P. Suchánek), 36. L. Hrubý (Kološ), 48. Folta (L. Hrubý) – 23. Deutsch (Von der Pahlen), 24. Fridrich (Jedlička), 37. Richter (Garčar), 47. Von der Pahlen (Jedlička).

(vž)

18.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.