Vodní slalomáři se stupňů vítězů nedočkali

Markkleeberg - Pokračování Světového poháru se z Čechů povedlo jen páté Štěpánce Hilgertové.

10.7.2011

Kajakářka Štěpánka Hilgertová.Foto: ČTK/René Volfík

Čeští vodní slalomáři zůstali ve třetím dílu Světového poháru poprvé v sezoně bez umístění na stupních vítězů. Nejlepší výsledek v německém Markkleebergu zajela třiačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová, která obsadila pátou pozici.

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová, jež zajela druhý čas v sobotní kvalifikaci, ztratila s dvěma trestnými sekundami 5,86 vteřiny na vítěznou Slovenku Janu Dukátovou. Druhá česká účastnice finále Irena Pavelková nenavázala na vítězství ze semifinále a po dvou dotycích branky skončila šestá půldruhé sekundy za Hilgertovou.

Finále těsně uniklo Kateřině Hoškové. Sedmá žena ze sobotního závodu kanoistek obsadila v semifinále první nepostupové 11. místo se ztrátou pouhých pěti setin sekundy na desátou pozici. Veronika Vojtová byla sedmadvacátá.

V kategorii deblkanoistů se dostali do finále pouze Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm, kteří obsadili osmé místo. Za trojnásobnými olympijskými vítězi Pavolem a Peterem Hochschornerovými ze Slovenska na první pozici zaostali 8,68 sekundy.

V semifinále dopadli Jan Havlíček s Lukášem Přindou stejně jako Hošková, na 11. pozici je od postupu do finále dělilo 69 setin. Václav Hradilek se Štěpánem Sehnalem byli patnáctí.

Čtyřdílný seriál Světového poháru vyvrcholí 12. až 14. srpna v pražské Troji.

SP ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo)

Muži
C2:
1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 114,29 (2 tr. sekundy), 2. Peschier, Labarelle (Fr.) -1,46 (2), 3. Szczepaňski, Pochwala (Pol.) -1,62 (0), …8. Koplík, Vrzáň -8,68 (2), 11. Havlíček, Přinda, 15. Václav Hradilek, Sehnal (všichni ČR) vyřazeni v semifinále.

Ženy
K1:
1. Dukátová (SR) 111,7 (0), 2. Chourrautová (Šp.) -4,04 (2), 3. Kuhnleová (Rak.) -5,20 (6), …5. Hilgertová -5,86 (2), 6. Pavelková -7,41 (4), 11. Hošková, 27. Vojtová (všechny ČR) vyřazeny v semifinále.

10.7.2011

Kandidát na ministra financí Ivan Pilný poskytl 18. května v Praze rozhovor Deníku.
17

Pilný: Návrh rozpočtu je rozumný, změny neplánuji

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
36 34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Otec zavíral své děti do hladomorny, tvrdí obžaloba. Viní ho z týrání

Dvě nezletilé děti měl sedmačtyřicetiletý otec na Břeclavsku podle obžaloby zavírat do místnosti nazývané hladomorna. Policisté navíc sdělili, že v jeho počítači našli tisíce erotických fotografií s mladými chlapci. Případem se v úterý začal zabývat brněnský krajský soud.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Čtyři autentické dojmy z Británie: Lidé jsou šokovaní, život se ale nezastavil

/VIDEO, ROZHOVOR/ Jak se tragédie v Manchesteru, kde útočník na koncertě odpálil bombu, dotkla tamních obyvatel, včetně české ředitelky Czech School Manchester? Jaké dojmy a postřehy nám svěřil novinář deníku The Sun, jehož syn byl přítomen na tragickém koncertě? Přinášíme i poznatky další Češky, sociální praconice Zory Zámečníkové, jež poskytla video z okolí místa činu. Rovněž jsme oslovili bývalou novinářku Deníku, nyní působící v Londýně.

Valachová: Babišův návrh rozpočtu mě šokoval

Ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD) před odchodem z funkce ještě čeká ostrá výměna názorů s novým ministrem financí Ivanem Pilným (ANO). „Po přečtení návrhu, který připravil pro kapitolu školství Andrej Babiš, jsem byla konsternována. Místo požadovaných 4,5 miliardy pro vysoké školy je tam sto milionů. S tím se nehodlám smířit," uvedla Valachová na besedě se studenty a učiteli Univerzity Karlovy.

Comeback Kvitové se blíží. Bude hrát už v Paříži?

/VIDEO/ Doba návratů? Jen den poté, co svůj návrat na kurty oznámila bývalá světová jednička Viktoria Azarenková (po mateřské pauze plánuje hrát Wimbledon), se výrazně přiblížil i comeback další tenisové hvězdy – Petry Kvitové.