Vodní slalomáři se stupňů vítězů nedočkali

Markkleeberg - Pokračování Světového poháru se z Čechů povedlo jen páté Štěpánce Hilgertové.

10.7.2011

Kajakářka Štěpánka Hilgertová.Foto: ČTK/René Volfík

Čeští vodní slalomáři zůstali ve třetím dílu Světového poháru poprvé v sezoně bez umístění na stupních vítězů. Nejlepší výsledek v německém Markkleebergu zajela třiačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová, která obsadila pátou pozici.

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová, jež zajela druhý čas v sobotní kvalifikaci, ztratila s dvěma trestnými sekundami 5,86 vteřiny na vítěznou Slovenku Janu Dukátovou. Druhá česká účastnice finále Irena Pavelková nenavázala na vítězství ze semifinále a po dvou dotycích branky skončila šestá půldruhé sekundy za Hilgertovou.

Finále těsně uniklo Kateřině Hoškové. Sedmá žena ze sobotního závodu kanoistek obsadila v semifinále první nepostupové 11. místo se ztrátou pouhých pěti setin sekundy na desátou pozici. Veronika Vojtová byla sedmadvacátá.

V kategorii deblkanoistů se dostali do finále pouze Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm, kteří obsadili osmé místo. Za trojnásobnými olympijskými vítězi Pavolem a Peterem Hochschornerovými ze Slovenska na první pozici zaostali 8,68 sekundy.

V semifinále dopadli Jan Havlíček s Lukášem Přindou stejně jako Hošková, na 11. pozici je od postupu do finále dělilo 69 setin. Václav Hradilek se Štěpánem Sehnalem byli patnáctí.

Čtyřdílný seriál Světového poháru vyvrcholí 12. až 14. srpna v pražské Troji.

SP ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo)

Muži
C2:
1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 114,29 (2 tr. sekundy), 2. Peschier, Labarelle (Fr.) -1,46 (2), 3. Szczepaňski, Pochwala (Pol.) -1,62 (0), …8. Koplík, Vrzáň -8,68 (2), 11. Havlíček, Přinda, 15. Václav Hradilek, Sehnal (všichni ČR) vyřazeni v semifinále.

Ženy
K1:
1. Dukátová (SR) 111,7 (0), 2. Chourrautová (Šp.) -4,04 (2), 3. Kuhnleová (Rak.) -5,20 (6), …5. Hilgertová -5,86 (2), 6. Pavelková -7,41 (4), 11. Hošková, 27. Vojtová (všechny ČR) vyřazeny v semifinále.

Spíme málo. Trpíme proto nadváhou a depresemi

Spánek? Na ten jsem dlouho neměla čas, přiznává osmatřicetiletá manažerka Lenka Procházková. Snažila se totiž stihnout úplně všechno – práci si nosila domů, děti dirigovala hlavně přes telefon, k tomu se starala o nemohoucí rodiče. Během pracovního týdne strávila v posteli sotva pět hodin denně. Někdy musely stačit i čtyři hodiny. Dokud nepřišel zvrat.

Teror před britským parlamentem, potvrzeno: Zahynuli tři lidé a útočník

/SLEDUJEME ONLINE/ Muž najel na mostu u budovy parlamentu do lidí autem a čtyřicet jich zranil, celkem tři jeho útok nepřežili. Poté zasáhl policistu nožem. Bezprostředně po útoku jej policie zranila střelbou, které později podlehl. Skotský parlament kvůli útoku přerušil jednání o nezávislosti. Policie útok vyšetřuje jako teroristický čin. Mezi oběťmi nejsou Češi.