Úvodní set pátého čtvrtfinále v Opavě vyzněl jasně pro domácí celek, který si neustále udržoval dostatečný náskok. V druhém se hosté především zásluhou Rybníčka výrazně zlepšili a srovnali. Dramatickou bitvu třetí sady rozhodli pro sebe v koncovce méně chybující opavští hráči a po nástupu v úvodu čtvrtého dějství až do pětibodového trháku už náskok nepustili.

"Série byla velmi těžká, dnes rozhodla koncovka třetího setu. Chtěl bych poděkovat publiku, které bylo náš sedmý hráč. A naši borci si ani nemohli dovolit prohrát," řekl novinářům Martin Demar, který ve své první sezoně v roli hlavního trenéra dovedl opavský tým do bojů o medaile.

Kladno chybí v semifinále poprvé od roku 2000, mezitím získalo dvakrát titul. Sezonu nezachránil ani zkušený kouč Miroslav Nekola, který na konci října vystřídal Jana Svobodu. "Domácí před fantastickým publikem hráli dobře, dařil se jim servis, naopak my jsme měli problémy s příjmem. O vítězství rozhodla třetí sada, kdy byla v závěru šťastnější Opava," řekl Nekola a přidal kritickou poznámku na adresu rozhodčích, kteří podle něj netrestali špatné postavení opavských hráčů.

Semifinálové série začnou v Českých Budějovicích a v Liberci a hrají se na tři vítězná utkání.

Výsledek - čtvrtfinále, 5. zápas: Opava - Kladno 3:1 (20, -21, 24, 19) Rozhodčí: Dvořák, Dočkal. Čas: 105 min. Diváci: 1700. Konečný stav série: 3:2.