Volejbalisté dál bojují o postup ve Světové lize. Opět zdolali Koreu

Suwon - Čeští volejbalisté sehráli ve Světové lize i potřetí pětisetovou bitvu s Korejci a znovu vítěznou. Před dvěma týdny asijského soupeře dvakrát těsně porazili v Českých Budějovicích a dnes další výsledek 3:2 vybojovali v korejském Suwonu.

21.6.2014

Čeští volejbalisté (vlevo) blokují smeč Nizozemska.Foto: ČTK/Libor Zavoral

Rozhodující sadu vyhráli svěřenci Zdeňka Šmejkala 15:11 a ve skupině E se na třetím místě drží ve hře o postup.

"Předvedli jsme bojovný výkon s velmi dobrou obranou na síti a nebýt výpadků ve druhém setu na příjmu a ve čtvrtém za stavu 16:14 na útoku, kde jsme nemohli 8 bodů 'odztrátovat', mohl být bodový zisk plný," zhodnotil utkání Šmejkal.

Reprezentace dnes zahájila odvetnou část soutěže, po jejíž první polovině měla vyrovnanou bilanci tři výhry a tři porážky. V Suwonu má po dvou domácích prohrách s Nizozemskem za cíl vrátit se do boje o první příčku a tím i o postup do Final Four druhé divize v Austrálii.

Do týmu se před cestou do Asie vrátili kapitán Holubec, smečař Baránek, jenž byl dnes nejlépe útočícím českým hráčem, a také libero Juračka. Volejbalista Příbrami dostal poprvé ve Světové lize šanci místo odpočívajícího Kryštofa.

Zápas probíhal stejně jako oba předchozí v Budvar Areně jako na houpačce. Čeští hráči vyhráli první a třetí set, domácí Korejci vždy srovnali krok. V tie-breaku však slavili vítězství hosté a díky dvěma bodům se drží v závěsu za Portugalskem i Nizozemskem.

"Myslím si, že nám stále dělá problém časový posun, a proto náš zápas neměl takový náboj jako zápasy předchozí. Ačkoliv se nám první set dařilo, časový posun se projevil od druhého setu, kde jsme se trápili s množstvím chyb a nedůsledností," konstatoval Michálek.

V neděli ráno SELČ se v Suwonu uskuteční odveta. Po zastávce v Asii se český tým představí dvakrát v Opavě s Portugalskem a skupinu zakončí v Nizozemsku.