Volejbalisté Liberce nakročili k titulu, úvodní duel měli zcela ve své režii

Liberec - Výtečným výkonem vstoupila do finálové série play off extraligy Dukla Liberec. V úvodním duelu porazila ve své hale Jihostroj České Budějovice bez větších potíží za 79 minut 3:0 a vede 1:0 na zápasy.

18.4.2014

Jan Hadrava z Liberce (vpravo) smečuje proti Českým Budějovicím.Foto: Deník/Martin Bergman

Svou neskutečnou sérii
v součtu utkání základní části extraligy, Českého poháru a play off extraligy prodloužili na 32 výher v řadě!

V sobotu je v Liberci na programu druhé utkání, v úterý a ve středu se série přestěhuje do jihočeské metropole.

„Nebylo to tak jednoznačné, jak by mohl napovídat výsledek," upozornil po utkání trenér Dukly Michal Nekola. „Oba týmy se dobře znají a nemají se příliš čím překvapit. Šlo spíš o to, které mužstvo bude v lepší psychické pohodě a dokáže zúročit své přednosti. Příště to klidně může být jinak, oni se třeba dobře vyspí, povede se jim začátek a bude to prostě jiný zápas. Já ale doufám, že zopakujeme dnešní koncentrovaný výkon, problémy jsme měli jen do patnáctého bodu v prvním setu, potom se nám to podařilo otočit a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Druhý a třetí set jsme měli ve svých rukou."

Liberečtí před zaplněnou halou v bouřlivé atmosféře nejprve dotahovali budějovické vedení a poprvé se dostali do plusového stavu až když při servisu Hadravy otočili z 9:11 na 13:11. Pak už zvyšovali náskok a dvojblok Burrow – Leikep proměnl první setbol na 25:19. Druhý set byl dlouho vyrovnaný a Dukla si v důležitých chvílích pomohla fantastickými zákroky v poli (Kopáček, Burrow). Při druhém setbolu Správka vytloukl budějovické bloky. V třetí sadě Liberec
po zvratu z 2:3 na 6:3 držel vedení až do konce.

Trenér hostů Jan Svoboda hodnotil: „Hlavně jsme nenašli protizbraň na krajní smečaře Dukly."

Play off volejbalové extraligy mužů:

Finále - 1. zápas:

Liberec - České Budějovice 3:0 (19, 22, 18)
Rozhodčí:
Labašta, Hudík. Čas: 79 min. Diváci: 1500.

Liberec:
Burrow 10, Beer 8, Hadrava 25, Správka 7, Leikep 11, Janouch 1, libero Kopáček - Vencovský, Zajíček, Hýský 2. Trenér: Nekola.
Č. Budějovice: Kriško 10, Kuliha 4, Sobotka 3, Habr 3, Fila 7, Mach 4, libero Hupka - Michálek 5, Sukuba, Zapletal. Trenér: Svoboda.

O 3. místo - 1. zápas:

Zlín - Příbram 3:1 (18, 21, 21)
Nejvíce bodů: Kostoláni 17, Bartoš 13, Kotas 8 - Rojas a Anděl po 13, Moník 6.

Autor: Jaroslav Sedlák

18.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Daňové úlevy: odběr krve tři tisíce korun, za registraci nic

Češi nebezpečně tloustnou. Na cukrovku umírá 3,5 tisíce lidí ročně

Odsouzený politik Petr Wolf se už čtyři roky ukrývá před spravedlností

Policisté věří, že hledaný politik dříve či později udělá chybu. Postupem času může být méně obezřetný, své by mohl udělat i pocit nepolapitelnosti.

Záchranáři našli v zavaleném hotelu další těla

Řím - V troskách hotelu Rigopiano, který minulou středu po zemětřesení ve střední Itálii zavalila lavina, našli záchranáři další dvě těla. Podle agentury AFP jde o dvě ženy. Počet obětí tak vzrostl na 14, stále se pohřešuje ještě 15 lidí. Dnes se konají první pohřby obětí neštěstí.

Německá vláda podle Bildu varuje před chemickým útokem

Německá vláda a Spolkový kriminální úřad (BKA) varují před možností útoku chemikáliemi. Uvedl to dnes deník Bild s odvoláním na zprávu spolkové vlády analyzující rizika v oblasti civilní ochrany.