Volejbalisté Ostravy porazili obhájce a získali pohár

Liberec - Volejbalisté Ostravy ukončili tříleté panování Liberce a mají Český pohár.

8.2.2010

Volejbalisté Ostravy slaví vítězství v Českém poháru proti Liberci.Foto: Deník/Jan Škvára

Čtvrtý zisk Českého poháru v řadě se pro Duklu Liberec v pondělí nekonal. Ačkoli měla ve finále proti DHL Ostrava výhodu domácího prostředí a ačkoli také měla ve čtvrtém setu soupeře doslova „na lopatě“, nechala si výhru nepochopitelně u­jít.

Ostravští předvedli úžasné zmrtvýchvstání a za předvedenou nezlomnou vůli si vysloužili vítězství 3:2, pohárovou trofej i uznaý aplaus libereckých fanoušků.

„Myslím, že jsme viděli špičkový sport. Bylo to finále jak má být, naštěstí pro nás se zlatou tečkou,“ usmíval se po dramatu trenér Ostravy Jaroslav Tomáš.

Hrál se čtvrtý set, stav byl 2:1 pro Liberec a 21:16, a publikum bylo v euforii. Generalita České volejbalové federace už se zvedala ze sedaček a chystala se sejít dolů na plochu předat pohár a medaile.

Jenže ostravský celek byl proti. Ačkoli ve čtvrté sadě tahal stále za kratší konec a při životě ho držely jen smeče Michalobviče od pravého kůlu, dokázal takřka nemožné. Vyrovnal na 21:21, potom v dalším „tahavém“ průběhu odvrátil dva mečboly Liberce a v tie–breaku jednoznačně dominoval. Pátý set vyhráli Ostravští 15:6!

„Asi jsme se už předčasně radovali,“ přiznal blokař Dukly Liberec Tomáš Kotrch, který byl předtím v druhé a třetí sadě jedním z hlavních strůjců domácích důležitých bodů.

První set získala poměrně jednoduše Ostrava, ale v dalších dvou vždy ztratila tříbodové vedení a nechala vyhrát Duklu.

Ve čtvrtém setu se za stavu 21:16 domácí z neznámých důvodů „zasekli“.

„Při podání Zaťka jsme buď nepřihráli, nebo šli do vysokých míčů,“ popisoval zklamaný domácí kouč Michal Nekola. „V té fázi čtvrtého setu byl hlavní kámen úrazu celého zápasu. V pátém nás ten předchozí průběh poznamenal.“

Jaroslav Tomáš mínil: „Vypadalo to s námi bledě. Za rozhodujcí považuji v té chvíli naši kvalitní obranu na síti.“

Po utkání převzal kapitán Ostravy Juraj Zaťko pohárovou trofej, vítězové mají již také jistou účast v Evropě.

Dukla Liberec – DHL Ostrava 2:3 (–21, 24, 23, –25, –6)

Rozhodčí: Švejda, Krsek. Čas: 125 min. Přímé body z podání: 2:4. Zkažené servisy: 14:13. Diváci: 810.

Dula Liberec: Novák, Jeslínek, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch – libero Ticháček. Střídali: Vodvárka, Nesvačil.
DHL Ostrava: Zaťko, Mikula, Klapal, Michalovič, Kozák, Kubala – libero Václavík. Střídal: Švasta.

Autor: Jaroslav Sedlák

8.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Zmlátil dvě ženy. Zdržely jej prý ve frontě u pokladny

Pardubice - Z výtržnictví obvinila pardubická policie 47letého muže, který měl zmlátit dvě ženy. Jednu vážně zranil.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.