Volejbalisté premiéru pod koučem Bernardem zvládli, porazili Turky

Piatra Neamt - V prvním utkání pod vedením nizozemského trenéra Stewarta Bernarda v pátek v úvodním turnaji skupiny B v Rumunsku porazili tým Turecka hladce 3:0 po setech 25:17, 25:16 a 25:21 za hodinu a jedenáct minut. V sobotu volejbalisty čeká domácí výběr a v neděli Nizozemsko.

25.5.2012

Trenér českých volejbalistů Stewart Bernard z Nizozemska.Foto: ČTK/Kateřina Šulová

"Na to, že to bylo naše první utkání a nová sestava byla v úvodu trošku rozpačitá, tak to dopadlo velmi dobře," řekl manažer reprezentace Milan Fortuník. "Dostihovou terminologií jsme vyhráli lehce zadrženě," dodal.

Češi prohrávali v prvním setu 0:3 a úvodní bod jim zajistil až blokem univerzál David Konečný. Zkušený hráč byl oporou, celkem získal osmnáct bodů a skvělou sérií tvrdého podání v prvním setu pomohl získat náskok 21:13. I druhou sadu měli Češi, dirigovaní nahrávačem Ondřejem Boulou, pod kontrolou.

"V každém setu jsme v úvodu prohrávali, ale kluci se postupně rozjeli, což bylo příjemné. Počáteční nervozita spadla a v celém utkání fungovala vazba dobrý servis a kvalitní obrana blokem nebo v poli," komentoval Fortuník výkon týmu.

Základní sestavu s nahrávačem Boulou, univerzálem Konečným, blokaři Alešem Holubcem a Jiřím Králem, smečaři Karlem Linzem a Tomášem Hýským a liberem Václavem Kopáčkem kouč Bernard prakticky nemusel neměnit. V druhém setu přišel krátce na nahrávku Filip Habr a jednou na servis Ondřej Hudeček.

Až v třetí sadě Turci drželi s českými volejbalisty krok a přitlačili na servisu. Boula se ale blýskl skvělou nahrávkou jednou rukou od reklamních panelů, po které tým získal vedení 16:15. "A závěr měli pod kontrolou," dodal Fortuník.

Utkání skupiny B Evropské ligy volejbalistů v Piatra Neamt (Rumunsko)

Česká republika - Turecko 3:0 (17, 16, 21)
Sestava a body ČR: Boula 4, D. Konečný 18, Hýský 12, Linz 7, Holubec 7, Král 6, libero Kopáček - Habr, Hudeček.
Rozhodčí: Raptis (Řec.), Mezöffy (Maď.). Čas: 71 min. Diváci: 250.

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Prezident Miloš Zeman a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching.
27 6

Zeman: Autoritářské státy mají lepší podmínky pro velké projekty

Letiště Václava Havla v Praze. Ilustrační foto
17

Boj s teroristy. Všechna letiště v ČR dostanou kamery, jež rozpoznají obličeje

EXKLUZIVNĚ

Zločin, nebo neštěstí? Policie pro ověření vyhazovala z 6. patra hotelu figurínu

Policie v Pardubicích rekonstruovala poslední okamžiky života 45leté ženy: pád z okna hotelu. K čemu policisté dospěli?

Do Turecka jen na vlastní nebezpečí, varují Němci

Diplomatická válka mezi Spolkovou republikou Německo a Tureckem pokračuje. Istanbul totiž stále zadržuje německého aktivistu.

Pohledem Stanislava Šulce: Oč jde v Polsku

V souvislosti s Polskem se v posledních dnech vypráví několik příběhů. Jeden vykresluje skvělou hrdou zemi, která si dělá doma pořádek a zlá Evropská unie jí při tom hází byrokratické klacky pod nohy. A v ulicích stojí desítky tisíc lidí, kteří vládní stranu Právo a spravedlnost (PiS) nevolili, tedy jsou menšinou populace a sice můžou demonstrovat, ale jejich požadavky jsou tak nějak nepodstatné.

Cizinci v Česku? Sparta je v klidu, Slavia má problém

Fanoušci na britských ostrovech jsou zvyklí na ledacos. Už dávno se tam smířili s tím, že vstupenka na fotbalový šlágr je dražší než letenka do Ameriky. Mnozí si (chtě nechtě) také zvykli, že klub jejich srdce vlastní boháči ze zahraničí. A nevadí jim ani to, že po hřišti neběhá žádný Angličan. Pravda, je to výjimečné, nicméně třeba Chelsea má ve svém kádru jediného domácího hráče.