Volejbalisté zahájili ME hladkou porážkou od Srbů

Izmir – Česká reprezentace nestačila na favorizované Srbsko, prohrála 0:3 na sety.

4.9.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Petr Šimr

Mistrovství Evropy v Turecku už začalo i pro české volejbalisty. V pátek hladce podlehli favorizovanému Srbsku 0:3 na sety.

Soupeř už měl za sebou jeden zápas. O den dříve prohrál v nabité skupině D těsně po pětisetové bitvě s Bulharskem.

Srbsko bylo proti českému výběru jasným favoritem. Obhájce bronzové medaile z posledního evropského šampionátu a finalista Světové ligy si šel za vítězstvím od samého začátku.

Přesto byly první dvě sady poměrně vyrovnané. V úvodu se českému mužstvu dařilo při servisu i na bloku a díky tomu se dostalo do vedení 17:14. Pak ale zavelely do útoku hvězdy Srbů Miljkovič s Grbičem a vývoj otočily.

V druhém setu Srbsko zpřesnilo smeče a zlepšilo i obranu na síti. Svěřenci trenéra Jana Svobody přesto dlouho drželi krok a dokonce měli setbol, jenže ani to nestačilo.

Třetí sada už se pak vyvíjela zcela v srbské režii, Češi uhráli jen čtrnáct bodů. Po hodině a osmi minutách tak Srbové zvítězili 25:22, 26:24 a 25:14, ačkoli v jejich herním projevu byla vidět hluchá místa.

V dalším pátečním utkání skupiny D potvrdili své kvality Bulhaři a podruhé vyhráli, tentokrát dokonce bez ztráty setu pokořili Italy. Právě ti budou v sobotu dalším soupeřem českého týmu.