Volejbalistky Brna i Olomouce vstoupily do Poháru CEV vítězně

Brno, Olomouc - Volejbalistky Brna i Olomouce zvládly úspěšně úvodní utkání Poháru CEV. Brněnské Královo Pole porazilo Askö Linec 3:1 a olomoucký tým UP zvítězil nad belgickým Zoerselem 3:2.

11.11.2014

Volejbalistky Olomouce se radují z vítězství nad Zoerselem.Foto: Deník/Stanislav He­loňa

Jako na houpačce se vyvíjelo utkání mezi SK UP Olomouc a belgickým Zoerselem. Zatímco místy měly vysokoškolačky nad svým soupeřem jasně navrch, v dalších úsecích měly problém složit míč. Domácí tým nakonec po 115 minutách vyhrál 3:2.

Šance na postup do druhého kola jsou před belgickou odvetou otevřené. „Pokud podáme v Belgii koncentrovaný výkon, tak věřím, že postoupíme," okomentoval šance svého týmu trenér Jiří Teplý.

Ze začátku se přitom mohlo zdát, že Zoersel startuje v evropském poháru omylem. Vysokoškolačky si dělaly, co chtěly, a záhy vedly 19:6. „Začali jsme katastrofálně," musel přiznat trenér belgického týmu Pascal Gora.

Jenže v koncovce přestaly olomoucké volejbalistky hrát a hostující tým stáhl na 25:21. Na začátku druhé sady měl rázem navrch Zoersel, který odskočil na 3:8. Hanačky sice otočily na 13:12, ale při servisu Adams Belgičanky získaly sedmibodový náskok (13:20) a vyrovnaly.

Houpačka nadále pokračovala. Ve třetím setu olomoucké volejbalistky soupeři dovolily šestnáct míčů, ve čtvrtém naopak uhrály jen dvanáct. „Předvedli jsme výkon jako v poslední době. To znamená s velkými výkyvy. Kdo dobře začal, set už vyhrál," uvedl Teplý.

To platilo i v tie-breaku. Vysokoškolačky odskočily na 4:0 a svůj náskok navyšovaly až na konečných 15:6.

Belgický kouč mohl být nakonec s výsledkem i přes porážku spokojen. „Po prvním setu jsem z toho byl trochu vyděšený. S výsledkem 3:2 nemůžu být nespokojený," zhodnotil zápas Gora.

Brno potvrdilo roli favorita

Brňanky s výjimkou úvodního setu přehrály své rakouské soupeřky, které vede český trenér Jiří Šiller, větším důrazem. Olomouc naopak střídala slibnější chvilky se slabšími a o vítězství rozhodla až v tiebreaku.

"V prvním setu se nám nedařilo v útoku, hodně jsme chybovali v zakončení. Postupně jsme se ale zlepšili a vypracovali jsme si solidní náskok do odvety," uvedl americký trenér Brňanek Andre Christopher Gonzalez.

Pohár CEV volejbalistek - 1. kolo, úvodní zápas:

UP Olomouc - Happel Amigos Zoersel 3:2 (21, -17, 16, -12, 6)
Rozhodčí: Cvetkovič (Srb.), Tschrischnig (Rak.). Čas: 115 min. Diváci: 563.

KP Brno - Askö Linec 3:1 (-18, 15, 20, 19)
Rozhočí: Viktoriniová (SR), Papadopolová (Rum.). Čas: 107 min. Diváci: 400.
Nejvíce bodů Brna: Fieldová 17, Toufarová 15, Vyklická 11, Cebáková 10.

Autor: Marek Palatka, ČTK

11.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Třetina mladých Japonců věří, že se upracuje k smrti

Mladické nadšení a optimismus u Japonců do třiceti let nehledejte. Z celé planety jsou nejvíce pesimističtí. Mají strach z budoucnosti a bojí se mít i děti.

Italský premiér Renzi po prohře v referendu ohlásil svou demisi

Řím - Italský premiér Matteo Renzi Renzi po těžké porážce v nedělním referendu o reformě ústavy ohlásil, že dnes podá demisi. V televizním vystoupení řekl, že výsledky referenda jsou naprosto jasné a že přebírá plnou odpovědnost za porážku.