Volejbalistky míří na evropský šampionát

Opava - České reprezentantky na kvalifikačním turnaji v Mariboru ztratily jediný set.

9.6.2008

Trenérka českých volejbalistek Táňa Krempaská.Foto: GEtPhoto/Martin Salajka

České volejbalistky úspěšně vykročily k mistrovství Evropy 2009 v Polsku. Na prvním turnaji v Mariboru vyhrály všechny tři zápasy a se skóre 9:1 jsou v čele tabulky.

Druhé dějství kvalifikace čeká svěřenkyně trenérky Táni Krempaské od pátku do neděle v Opavě. Přímý postup na šampionát si zajistí vítěz skupiny, tým na druhém místě má ještě šanci v baráži.

„Holky přistoupily ke kvalifikaci zodpovědně a v každém zápase šly jasně za vítězstvím,“ pochválila celý tým Krempaská.

Kvalifikační boje v Mariboru Češky zahájily proti domácímu Slovinsku, se kterým ztratily jeden set. „Výhry si vážím, byl to první zápas našeho omlazeného družstva. Z počáteční nervozity pramenily nevynucené chyby, ale pak se holky rozehrály a proti Slovinsku byly lepší ve všech herních činnostech, hlavně v obraně na síti a v poli,“ hodnotila Krempaská.

Další dvě utkání už byla jednoznačnou záležitostí českých reprezentantek. „Porazit Albánii a Moldávii, které v evropském volejbalu moc neznamenají, bylo naší povinností,“ konstatovala trenérka, která v obou zápasech dala šanci všem hráčkám.

„Družstvo podalo kolektivní výkon. Oporou byly zkušené reprezentantky, ale mile mě překvapily některé mladé hráčky,“ prozradila Krempaská. Po návratu z Mariboru měly české volejbalistky v pondělí v Opavě na programu regeneraci, v úterý se začnou připravovat na druhý turnaj.

Ten zahájí v pátek od 18 hodin proti nejsilnějšímu soupeři skupiny. „O Slovinsku už máme víc informací a víme, co nás čeká. Věřím, že náš výkon teď bude ještě lepší,“ přeje si trenérka.

VÝSLEDKY:
ČR – Slovinsko 3:1 (21, –23, 23, 18), ČR – Moldávie 3:0 (12, 22, 13), ČR – Albánie 3:0 (13, 13, 19).
Další utkání: Albánie – Moldávie 3:1, Slovinsko – Albánie 3:0, Slovinsko – Moldávie 3:1.

Odpadní plasty zažijí reinkarnaci. Novou technologii vymyslela třebíčská firma

/FOTOGALERIE/ Česká republika každý rok vyprodukuje více než 600 tisíc tun plastového odpadu. Často se tříděné plasty přetvoří do nových výrobků, doposud ale nebylo možné dále zpracovávat více druhový nevyčištěný odpad.

Policie pátrala po dvou dětech z Brna, našla je na letišti v Budapešti

Čtrnáctiletý chlapec a jeho dvouletá sestra z Brna, kteří byli od úterý pohřešovaní, jsou v pořádku. Sourozence našla maďarská policie na letišti v Budapešti.

Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen, ukázal průzkum

/ANKETA/ Za své tělo se stydí celkem 68 procent žen, přičemž nadpoloviční většina pak trpí komplexy. Naopak muži jsou se sebou vcelku spokojeni. Pocit studu trápí pouze 37 procent z nich a komplexy trpí pak necelá čtvrtina. Otevřené rozhovory ohledně nahoty však většinou ani jednomu pohlaví problém nedělají.