Volejbalistky po statečném výkonu podlehly americkým jedničkám

Sendai – České volejbalistky podlehly v Grand Prix světovým jedničkám a stříbrným medailistkám z olympijských her v Londýně Američankám po statečném výkonu 0:3. Tým USA si upevnil postupovou pozici do Final Six šestou výhrou ze sedmi zápasů, Češky mají na kontě dvě vítězství a v neděli v japonském Sendai se s premiérovou účastí v elitní soutěži rozloučí.

16.8.2013

Libero českých volejbalistek Jášová.Foto: Deník/Attila Racek

Závěrečný turnaj, který jim přinesl tři nejtěžší soupeře, ale zahájily české reprezentantky bez respektu a dobrým výkonem, který pokazily až chyby v koncovce třetího setu. Do poloviny každého setu hrály s jasnými favoritkami vyrovnaně, ve třetím ještě vedly 17:15, ale v celém zápase měly problém poradit si s vysokým americkým blokem a také ubránit rychlou hru soupeřek.

Trenér Carlo Parisi proto zkoušel měnit sestavu, střídal smečařky Mlejnkovou s Kossányiovou i nahrávačky Vincourovou s Kubínovou, vysoké Američanky však většinou vládly nad sítí. Až po jejich horší přihrávce ve třetí sadě svitla českým volejbalistkám naděje alespoň na dílčí úspěch v podobě setu, jenže vlastními chybami se o něj připravily.

„Jsem trochu naštvaný z našeho herního projevu, protože jsme prohráli v okamžiku, kdy jsme hráli lépe. Chyběl mi lepší mentální přístup týmu k zápasu a postrádal jsem agresivitu," zlobil se kouč Parisi. Mrzelo ho, že tým po pár chybách přestal hrát, i promarněná šance ve třetím setu.

„Ale ani v tomto momentu jsem neviděl v očích hráček, že chtějí set opravdu vyhrát. Přitom tým USA dnes nehrál dobrý zápas, a proto mohl být výsledek lepší. Nevyužili jsme možnost, abychom zápas otočili. Naopak – naše chyby ho rozhodly," dodal reprezentační trenér.

V sobotu se v Sendai Češky utkají od 8:30 SELČ s Bulharkami, které budou mít i v základní skupině na mistrovství Evropy na začátku září. Na závěr Grand Prix narazí v neděli na domácí Japonky (5:30).

ČR - USA 0:3 (-20, -20, -23)

Rozhodčí: Kang Ču-hi (Korea), Mozzo (Urug.). Čas: 84 min. Diváci: 4230.

Sestava a body ČR: Vincourová 1, Vanžurová 12, Plchotová 6, Havlíčková 15, Mlejnková 2, Monzoni 6, libero Jášová – Kossányiová 3, Kubínová 2, Hodanová 1, Dostálová. Trenér: Parisi.

16.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Syrská armáda je v centru Halabu, povstalci žádají příměří

Damašek - Syrská armáda ovládla všechny části Starého Města v Halabu, které dosud kontrolovala opozice. Oznámila to dnes organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR), která sídlí v Británii a o situaci v Sýrii má zprávy od svých informátorů. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že při útoku povstalců přišel o život jeden ruský vojenský poradce. Z východní části města podle SOHR od poloviny listopadu kvůli prudkým bojům odešlo na 80.000 lidí a povstalci dnes požádali o pětidenní příměří.