Volejbalistky v odvetě Bulharkám podlehly

Samokov /AKTUALIZOVÁNO/ - České reprezentantky v posledním utkání základní části Evropské ligy prohrály s Bulharky 1:3 na sety.

9.7.2011

České volejbalistky v akci.Foto: DENÍK/Adolf Horsinka

České volejbalistky prohrály v závěrečném utkání základní části Evropské ligy v Bulharsku 1:3. Ve skupině B obsadily druhé místo a postoupily společně s Bulharkami a vítězi dalších skupin Srbskem a Tureckem na turnaj Final Four, který je na programu příští pátek a sobotu v Istanbulu.

"Nepodařilo se nám udržet naši útočnou kvalitu z prvního setu. Škoda druhého setu, ve kterém soupeřky odvrátily ofenzivním pojetím náš setbol. Postupně jsme celý tým prostřídali, neboť jsme chtěli dát šanci všem hráčkám. Známe sice jejich výkonnost z tréninků, potřebovali jsme je ale ověřit při zápasovém zatížení," řekl ČTK reprezentační trenér Jiří Šiller.

Do přímého souboje o první místo vstoupily jeho svěřenkyně slibně. V prvním setu navázaly na výkon z pátečního zápasu, v němž nad Bulharkami zvítězily 3:1.

V základní sestavě českého týmu se objevila Kossanyiová místo Barborkové. Na nahrávce v úvodních dvou setech chystala spoluhráčkám útočné akce Mühlsteinová, kterou v dalších dvou sadách vystřídala Kubínová.

Bulharky srovnaly v druhém dějství krok, zlepšily příjem i hru na síti. Ve vyrovnané koncovce měly české hráčky setbol, který však neproměnily. Prohraná sada se odrazila v dalším průběhu utkání.

Bulharky se v bouřlivém domácím prostředí vzchopily, hrály agresivněji a svou dravostí získaly ve střední části obou závěrečných setů bodový náskok, který jim zajistil klid do koncovek.

Po dvou dnech odpočinku se v úterý sejdou české volejbalistky na krátkém soustředění v Kralupech a ve čtvrtek odletí do Istanbulu.

Evropská liga volejbalistek, skupina B

Bulharsko - Česko 3:1 (-19, 25, 20, 19)
Rozhodčí:
Jankovič (Srb.), Baťuk (Ukr.). Čas: 107 min. Diváci: 400.

Sestava Česka: Kossanyiová, Pastulová, Havlíčková, Mühlsteinová, Svobodníková, Havelková, libero Jášová - Barborková, Melichárková, Kubínová, Sajdová, Měrková. Trenér: Šiller.

9.7.2011

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.