České volejbalistky porazily v sedmém kole Evropské ligy v Budapešti Maďarsko 3:0 za 88 minut. V tabulce je český tým s jednobodovou ztrátou na druhém místě za Bulharskem. Ve druhém dnešním utkání skupiny B vyhrálo Bulharsko v Izraeli 3:1.

Na rozdíl od sobotní prohry s Maďarskem v Prostějově 2:3 podaly české volejbalistky i bez své opory Svobodníkové, kterou nahradila Kallistová, v prvních dvou setech koncentrovaný výkon. Soupeřky předčily jistější hrou i přesnějším podáním. Jejich převahu dokumentuje i slibný vstup do utkání, když rychle získaly po precizní obraně na síti náskok 7:2 a 13:6. Maďarky měly v těchto fázích zápasu problém s příjmem podání a také se neuměly proti důrazné obraně prosadit na síti. Nejčastěji se v českém týmu bodově prosazovaly Havlíčková, Havelková a Pastulová.

Obdobný průběh měla i druhá sada, v níž české volejbalistky vedly 6:2 a 13:7 a snadno si zajistily klid do koncovky. "V prvních dvou setech se nám hlavně dařilo v obraně a nepustili jsme soupeřky k vážnější akci," řekl po zápase ČTK trenér Jiří Šiller.

Ve třetím dějství maďarský tým zabojoval a také vylepšil obranu. Karta v průběhu zápasu se obrátila, českým hráčkám chyběla předcházející lehkost. Zápas se dostal do vyrovnané koncovky, kterou ale zkušenější český tým zvládl a sadu vyhrál 29:27.

"Na začátku třetího setu nám klesla koncentrace. V koncovce jsme odvraceli za stavu 22:24 dva setboly. V důležitých momentech jsme v bouřlivém prostředí zabrali v obraně. Cením si tohoto vítězství, neboť v tuto chvíli byl proti nám hlasatel v hale i rozhodčí," dodal Šiller.

Odveta je na programu v sobotu v 15:00 opět v Budapešti.