Volejbalové drama vyhrálo Ústí, slavila i Ostrava

Ústí n. L. - Volejbalisté Ústí udolali v extralize Zlín po pětisetové bitvě. Ostrava porazila ČZU Praha 3:1.

29.9.2011

Volejbalisté Ústí (v modrém) proti Zlínu.Foto: Deník/Karel Pech

Druhý zápas, druhá výhra. Skvělý start ústeckých volejbalistů v novém ročníku nejvyšší soutěže pokračuje. Po historicky prvním vítězství na palubovce Havířova se borci SKV Ústí nad Labem vytáhli i ve čtvrtečním utkání 2. kola, když v domácí premiéře udolali po dlouhé bitvě a heroickém výkonu Zlín 3:2 na sety.

„Byl to takový volejbal na vlnách, každý chvilku tahal pilku. My jsme si vypracovali náskok v jednom setu, v druhém setu se zase dokázal odpoutat soupeř. Je vidět, že se jedná o začátek sezony, naše hra je ještě rozháraná, potřebujeme se ještě více sehrát, ale já jsem samozřejmě rád za vítězství,“ řekl spokojený Miroslav Malán, trenér SKV Ústí nad Labem.

Ústečtí fanoušci si čtvrteční večer volejbal užili až až. Utkání se totiž změnilo v infarktové drama, které trvalo téměř dvě a půl hodiny a dospělo až do nervydrásajícího tie breaku. V něm byli nakonec úspěšnější domácí borci a třebaže už prohrávali 10:13 dokázali otočit a zvítězili 15:13!

„V závěru nám vyšla střídání, musím se trošku pochválit,“ usmíval se Malán, ale jedním dechem a už vážně dodal: „Nepředvedli jsme extra světový volejbal, ale cením si, jak hráči bojovali, opět podali týmový výkon.“

Uniqa extraliga pokračuje v kvapíkovém tempu. Už zítra se ústecká parta vydá k zápasu 3. kola do Příbrami, kde se hraje od 17:00. Bude chtít potvrdit parádní postavení na čele tabulky.

V Ostravě zářil Michalovič na servise

V úvodním setu nezvládli závěr, ale pak už výkon ostravských volejbalistů stoupal strmě nahoru. Úřadující vicemistr v domácím zápase 2. kola extraligy porazil ČZU Praha 3:1 a svému trenérovi, který v sobotu oslavil padesáté narozeniny, tak dodatečně dal krásný dárek.

„Začátek byl hodně nervózní, kluci si asi mysleli, že to bude snadnější,“ vrátil se kouč Ostravy Zdeněk Šmejkal ke špatnému vstupu do utkání. V něm všechny hráče i celý realizační tým zdobily do dáli zářící žluté tkaničky v teniskách. „Oranžové, které jsme měli ve finále, nám nepřinesly štěstí,“ vysvětlil změnu barvy Jan Václavík, domácí libero.

O nový rekord extraligy se pak ve 4. setu postaral ostravský univerzál Peter Michalovi, který začal podávat za stavu 6:5 a skončil na 21:5! „To se mi v extralize ještě nepovedlo, ale nebyly to servisy s maximální razancí,“ komentoval svoji patnáctibodovou šňůru 21letý slovenský reprezentant. „Věřil jsem, že to dohraji do konce, ale pak jsem chytil aut a sérii vlastně sám ukončil. Nedá se nic dělat, hlavní je, že jsme zápas vyhráli,“ usmíval se Michalovič.

Brno se pralo, ale výhra utekla

Ve stínu vyřazení českého národního týmu žen na mistrovství Evropy po čtvrtfinálové porážce 0:3 s Německem si brněnská hala v Kounicově ulici ve čtvrtek vychutnala pětisetové volejbalové galapředstavení.

Volejbal Brno dlouho v duelu s Příbramí působil sebevědomě a předváděl atraktivní hru. Přesto svěřenci kouče Zdeno Hauera nakonec prohráli po více než dvouhodinovém duelu 2:3 na sety. Po porážce 0:3 z úvodního extraligového kola ve Zlíně si Brňané připsali druhý neúspěch nové sezony. „Jsem zklamaný z prohry, ale byl to volejbal s krásnými výměnami. Diváci byli určitě spokojení. Pětisetový zápas má vždy hodnotu, i když se prohraje. Nejsem z toho přehnaně rozhozený. Příště se nám snad zadaří víc,“ povídal Hauer.

Duel druhého kola Uniqa extraligy mužů nabídnul dramatické koncovky všech sad. Až na čtvrté dějství se o vítězství v jednotlivých setech oba soupeři přetahovali do poslední možné chvíle. „Nemáme v sobě tolik koncentrace, abychom hráli každý set naplno. Tento tým se ještě neumí soustředit celý zápas naplno. Čtvrtý set jsme pustili skoro zadarmo. Je to velká škoda,“ komentoval slovenský lodivod Brna.

Brno vedlo po napínavém první půlce utkání 2:1 na sety, ale Příbram si aktivnější hrou vynutila tie break.

Solidní útočná síla domácího výběru se v rozhodujícím okamžiku večera rozpadla a zkrácenou hru si po výsledku 15:9 v pohodě pohlídala Příbram. „Rozhodla větší zkušenost našeho soupeře. Kluci toho mají v lize odehraného daleko víc. Byli vytrvalejší a přesnější, což se nakonec projevilo,“ doplnil Hauer.

Omlazený brněnský tým ukázal, že na letošní extraligové boje má dostatek energie, ovšem zkušenější příbramská parta kouče Petra Broma si přece jen z jihu Moravy odvezla dva body a připsala si druhou výhru sezony.

Brňané jsou s jedním bodem na kontě na osmé příčce tabulky. Soutěž vedou šestibodové České Budějovice, které vyhrály 3:0 na palubovce Odoleny Vody.

Uniqa extraliga volejbalistů - 2. kolo:

Ostrava - ČZU Praha 3:1 (-19, 18, 19, 13), Benátky nad Jizerou - Havířov 3:0 (14, 19, 14), Brno - Příbram 2:3 (20, -23, 25, -19, -9), Odolena Voda - České Budějovice 0:3 (-17, -17, -21), Ústí nad Labem - Zlín 3:2 (23, -20, 23, -22, 13).

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.