Volejbalisté Jihostroje ve finále extraligy

BRNO - Volejbalisté Českých Budějovic potvrdili roli favorita a po třetím triumfu nad Brnem postoupili do finále soutěže. Jihočeši v úterý na hřišti soupeře zvítězili za pouhých 75 minut 3:0, když lépe zvládli koncovky vyrovnaného prvního a třetího setu, a semifinálovou sérii vyhráli hladce 3:0.

17.4.2007

Miroslav Čajan z Jihostroje smečuje přes brněnského Zdeňka Haníka.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Brňané svému soupeři vzdorovali zejména v prvním setu, kdy se jim dařilo uhlídat protivníka na síti a dokázali se prosadit i v útoku. V průběhu prvního setu získali zejména zásluhou Hrazdirova tvrdého zakončení tříbodové vedení 10:7, které ale dlouho neudrželi. Hosté vykrývali dobře pole a soupeře přehrávali i jistějším podáním. Ve vyrovnané koncovce měli mírně navrch budějovičtí volejbalisté, jejich třetí setbol proměnil Smrčka bodem přímo z podání.

Ve druhém setu už diktovali tempo hostující volejbalisté, kteří hodně těžili z precizního výkonu zkušeného čtyřicetiletého Pochopa i chytré rozehrávky Sládečka. Na smeči se prosazovali nejčastěji Čajan, Smrčka a Ventruba. Postupně získal budějovický tým čtyřbodový náskok, který už nestačili domácí hráči dohnat.

Brňané ale byli bojovně naladění a ve třetím setu opět kladli soupeři tuhý odpor. Náskok z úvodu setu ale neudrželi. Brňané kromě hlavní opory Hrazdiry těžili ze hry Katony a Böhma. V koncovce ještě stačili smazat dvoubodové vedení soupeře, v dramatickém závěru se však nedostali ani k výhodě setbolu. Koncentrovaněji hrající budějovický tým proměnil při Sládečkově podání druhý mečbol.

"Navzdory porážce jsme ale předvedli, že jsme se do semifinále nedostali náhodou. Bojovali jsme proti zkušenějšímu soupeři. Měli jsme problémy s podáním," řekl po zápase trenér domácího týmu Jaroslav Vlk. Budějovický trenér Petr Brom neskrýval spokojenost s postupem. "Brňany nabudil čtvrtfinálový úspěch s Ostravou. Proto jsem také dnes očekával tvrdý souboj, což se potvrdilo. Výsledek byl o koncovkách jednotlivých setů, ve kterých jsme byli šťastnější, klidnější a méně jsme chybovali."

Výsledek - semifinále, 3. zápas:
Brno - České Budějovice 0:3 (-24, -21, -24). Rozhodčí: Pecháček, Pavelek. Čas: 75 min. Diváci: 800. Konečný stav série: 0:3.