Nováček F1 Hamilton se prosadil na stupně vítězů i v Bahrajnu

MANÁMA - Vítězem Velké ceny Bahrajnu formule 1 se stal Brazilec Felipe Massa s vozem Ferrari. Druhý dnes na okruhu Sáchir dojel Brit Lewis Hamilton s mclarenem, který vystoupil na stupně vítězů i v třetím závodě sezony, což se dosud žádnému nováčkovi nepovedlo. Třetí skončil Fin Kimi Räikkönen s dalším ferrari, jenž spolu s Hamiltonem a mistrem světa Fernandem Alonsem z Renaultu vévodí průběžnému pořadí seriálu se shodným ziskem 22 bodů.

15.4.2007

Vítěz Ferrari Formule 1 - Felipe Massa.Foto: Reuters

Tři dosavadní letošní Grand Prix tak mají tři různé vítěze. Massovi nevyšly předchozí závody v Melbourne a Sepangu, kde marně útočil na stupně vítězů. Na okruhu v bahrajnské poušti však nejprve stejně jako v Malajsii vyhrál kvalifikaci a posléze uspěl i v závodě.

Třetí prvenství v kariéře vybojoval Massa krátce před svými 26. narozeninami s náskokem dvou sekund před Hamiltonem, který pokračuje v senzačním vstupu do formule 1. Dvaadvacetiletý britský talent zopakoval druhé místo z Malajsie a zároveň se díky třetí pozici v Austrálii dělí o vedení v šampionátu.

Tým McLaren poprvé v sezoně neměl dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů, neboť dvojnásobný šampion Alonso dojel pátý. Vítěz předchozího závodu v Malajsii prohrál souboj o čtvrté místo s Nickem Heidfeldem a přišel o dvoubodový náskok v čele průběžné klasifikace. Německý jezdec stáje BMW skončil i potřetí v sezoně těsně pod stupni vítězů.

McLaren udržel první místo v Poháru konstruktérů, jeho náskok před Ferrari se však ztenčil na pět bodů.

Hned v první zatáčce skončil závod pro pilota Hondy Jensona Buttona, jenž narazil do zadního kola dalšího Brita Davida Coultharda. Veterán z týmu Red Bull se pak prokousal z 21. místa až na sedmé, než jeho statečnou jízdu ukončila porucha převodovky. Úvodní zatáčka se stala osudnou také Američanovi Scottu Speedovi z týmu Toro Rosso, jehož monopost se střetl se spykerem Němce Adriana Sutila.

Šampionát formule 1 se nyní přesune do Evropy, kde bude pokračovat 13. května španělskou Grand Prix v Barceloně.

15.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.