V dresu Raptors osm hráčů skórovalo dvouciferně, lídrem byl DeMar DeRozan s 21 body, Kyle Lowry a Patrick Patterson dali po 17. "V tomhle mužstvu je každý elitní střelec. A dnes to prostě každému šlo," konstatoval Terrence Ross, autor dalších 15 bodů. "Co k tomu říct. Naprosto nás přehráli. Asi tak," řekl zklamaný trenér hostů Mike Budenholzer.

Naopak devět výher z posledních deseti zápasů mají vicemistři z Golden State, kteří porazili Phoenix 138:109. Stephen Curry k výhře přispěl 31 body, Klay Thompson nastřílel 26 a Kevin Durant 20 bodů. Warriors proměnili čtrnáct z 21 trojkových pokusů. Suns vedl s 27 body Eric Bledsoe.

Velký obrat předvedli hráči Minnesoty na hřišti Charlotte. Timberwolves téměř po celý zápas prohrávali. Povedlo se jim však smazat patnáctibodové manko a nakonec zvítězit 125:120 po prodloužení. Osm sekund před koncem čtvrté čtvrtiny vyrovnal trojkou Andrew Wiggins, který nakonec k výhře přispěl 29 body. Jeho spoluhráč Karl-Anthony Towns nasbíral 27 bodů a 15 doskoků.

Lakers na kolenou

Boston porazili Philadelphii 107:106. Isaiah Thomas za vítěze stihl v poslední čtvrtině nastřílet 13 ze svých 37 bodů. Domácím nestačil povedený výkon chorvatského mladíka Daria Šariče, jenž si připsal 21 bodů a 12 doskoků.

Memphis udolal Los Angeles Lakers 103:100. Prohru hollywoodského celku mohl odvrátit Julius Randle, jenže 5,9 sekundy před koncem neproměnil ani jeden ze tří trestných hodů. Grizzlies vedl náhradník Troy Daniels, který si zlepšil osobní rekord na 31 bodů. Nejlepším střelcem Lakers byl také muž z lavičky Lou Williams, autor 40 bodů.

Chicago nenavázalo na páteční cennou výhru nad Clevelandem a podlehlo Dallasu 82:107. Bulls bez odpočívajícího Dwyanea Wadea v utkání ani jednou nevedli a nepomohlo jim 26 bodů Jimmyho Butlera. Rajon Rondo, který si proti Clevelandu připsal triple double, tentokrát nasbíral pouze po dvou bodech, doskocích i asistencích. Nejlepším střelcem Dallasu byl s 26 body Wesley Mathews.

Výsledky NBA:

Charlotte - Minnesota 120:125 po prodl., Dallas - Chicago 107:82, Golden State - Phoenix 138:109, Memphis - LA Lakers 103:100, Milwaukee - Brooklyn 112:103, Philadelphia - Boston 106:107, Portland - Miami 99:92, Toronto - Atlanta 128:84, Utah - Denver 105:98.