Washington nezvládl prodloužení, Veselý byl opět první náhradník

New York - Basketbalisté Washingtonu nedokázali v prodloužení pátečního utkání NBA proti Milwaukee vstřelit koš ze hry a prohráli s nejslabším týmem Východní konference na domácí palubovce 105:109.

7.12.2013

John Wall z Washingtonu při diskusi s rozhodčímFoto: ČTK/AP

Jan Veselý z pozice prvního náhradníka Wizards zaznamenal dva body, dva doskoky a jednu asistenci. Celkem odehrál šestnáct minut.

Hosté vyhráli teprve čtvrtý zápas v sezoně a proti Washingtonu se jim povedla odveta za listopadovou domácí porážku rovněž po prodloužení.

Wizards se mohli poprvé od října 2009 dostat přes padesátiprocentní úspěšnost, ale v prodloužení se zapsal mezi střelce jen Trevor Ariza s třemi body z trestných hodů, všech šest střel ze hry skončilo mimo.

Nejlepším střelcem Washingtonu byl John Wall s 30 body, v týmu soupeře dal o bod méně Khris Middleton, John Henson se blýskl 19 body a 17 doskoky.

Portland si proti Utahu zastřílel

Nejúspěšnější tým Západní konference Portland deklasoval soupeře z opačného konce tabulky Utah 130:98. Trail Blazers přitom předvedli nevídanou ostrostřelbu z tříbodové vzdálenosti a proměnili 17 z 23 pokusů.

Wesley Matthews trefil čtyři a byl s 24 body nejlepším střelcem zápasu, Damian Lillard dal ještě o trojku víc, přičemž všech svých 21 bodů dal v prvním poločase. LaMarcus Aldridge se na čtvrté výhře v řadě podílel 20 body a 15 doskoky.

"Když si necháte dát 40 bodů za čtvrtinu, je to, jako kdybyste ani nebyli na palubovce," podotkl trenér Utahu Tyrone Corbin, jehož svěřenci v první čtvrtině inkasovali 39 a ve třetí 40 bodů.

Při vítězství Atlanty 108:89 nad hosty z Clevelandu vytvořil rekord NBA domácí Kyle Korver, který vstřelil alespoň jednu trojku už v 90. utkání za sebou. Odpoutal se tím v historickém pořadí od Dany Barrose z roku 1996.

Lakers už se těší na Bryanta

Los Angeles Lakers odehráli poslední zápas bez Kobeho Bryanta a zvítězili 106:100 v Sacramentu.

Dostali se tím nad padesátiprocentní úspěšnost (10-9) a za této situace přivítají v neděli zpět v týmu hvězdného Bryanta. Ten se proti Torontu zapojí do hry poprvé v sezoně a sedm měsíců po operaci přetržené Achillovy šlachy.

Jeho návrat na palubovku oznámil klub ve videu umístěném na facebooku.

NBA:

Atlanta - Cleveland 108:89, Boston - Denver 106:98, Charlotte - Philadelphia 105:88, Houston - Golden State 105:83, New Orleans - Oklahoma City 95:109, New York - Orlando 121:83, Phoenix - Toronto 106:97, Portland - Utah 130:98, Sacramento - LA Lakers 100:106, Washington - Milwaukee 105:109 po prodl. (za domácí Veselý 2 body, 2 doskoky a 1 asistence).

3. Denver 19 11 8 57,9
4. Minnesota 19 9 10 47,4