Washington vybojoval druhou výhru, Satoranský přispěl čtyřmi body

Washington - Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským se v NBA po dvou porážkách v řadě dočkali druhého vítězství v sezoně, na domácí palubovce porazili Boston 118:93. Český reprezentant odehrál v dresu Wizards 31 minut a 33 sekund, během nichž dal čtyři body a připsal si stejný počet doskoků a asistencí.

10.11.2016 AKTUALIZOVÁNO 10.11.2016

John Wall z Washingtonu (v bílém) a bostonský Isaiah Thomas.Foto: ČTK/AP/Nick Wass

Trápící se Washington tentokrát vletěl na soupeře od začátku a první čtvrtinu ovládl 34:8. Satoranský šel poprvé na hřiště v 8. minutě a hrál až do konce poločasu. Poté se do hry vrátil tři minuty před koncem třetí části a už nestřídal.

Čtvrtý Čech, který okusil NBA, proti Celtics proměnil dvě ze šesti střel z pole. Čtyřmi doskoky a stejným počtem asistencí si posunul svá dosavadní maxima v těchto kategoriích. V hodnocení plus/minus skončil s jedním záporným bodem a tentokrát byl jen jedním ze dvou hráčů Wizards, kteří dohráli s negativní bilancí.

Washington k druhé výhře v sezoně dovedl Otto Porter Jr. s 34 body a 14 doskoky. Utkání nedohrály obě hvězdy Wizards: Bradley Beal se zranil při uklouznutí ve třetí části a John Wall byl podruhé v řadě vyloučen. Předtím stihl dát 19 bodů, o bod méně během sedmnácti minut nastřílel Satoranského konkurent na rozehrávce Trey Burke.

V derby zazářil hlavně Harden

James Harden nasbíral triple-double za 24 bodů, 15 asistencí, 10 doskoků a Houston v texaském derby zvítězil na hřišti San Antonia 101:99. Rockets přežili i Hardenovu osmou ztrátu v zápase, kterou předvedl šest sekund před koncem, když se dopustil ofenzivního faulu. Spurs po oddechovém čase vyrovnat nedokázali. K výhře jim nepomohlo ani 34 bodů Kawhiho Leonarda.

Rozjetí Los Angeles Clippers přehráli Portland 111:80. Clippers mají bilanci sedmi výher z osmi zápasů a poprvé ve své historii zvítězili dvakrát ve dvou dnech o více než 30 bodů. Střelcům Portlandu se tentokrát nedařilo, i Damian Lillard a C. J. McCollum zůstali jen na osmi bodech.

Čekání Sixers pokračuje

Oklahoma prohrála podruhé v sezoně, když na svém hřišti podlehla Torontu 102:112. DeMar DeRozan k výhře přispěl 37 body, Kyle Lowry přidal 19 bodů, 13 asistencí a devět doskoků. Domácím nestačilo 36 bodů Russella Westbrooka.

Hodně blízko první výhře v sezoně byli hráči Philadelphie Sixers, kteří šest sekund před koncem čtvrté čtvrtiny vedli v Indianě 109:107. Domácí hvězda Paul George však stihl vyrovnat a po prodloužení se Pacers radovali z výsledku 122:115. Jeff Teague pomohl 30 body, George dal o dva méně. Sixers mohla mrzet střelecká bilance Sergia Rodrigueze, který proměnil jedinou ze 14 střel.

Výsledky NBA:

Atlanta - Chicago 115:107, Charlotte - Utah 104:98, Golden State - Dallas 116:95, Indiana - Philadelphia 122:115 po prodl., LA Clippers - Portland 111:80, New York - Brooklyn 110:96, Oklahoma City - Toronto 102:112, Orlando - Minnesota 107:123, Phoenix - Detroit 107:100, San Antonio - Houston 99:101, Washington - Boston 118:93 (za domácí Satoranský 4 body, 4 doskoky, 4 asistence).

4. Denver 7 3 4 42,9
5. Minnesota 7 2 5 28,6

RECENZE: Retro pro tátu. Strniště pro Jana Svěráka

Laskavé retro z těžké doby. Natočené podle klíče Obecné školy. To je v kostce nový film Jana Svěráka Po strništi bos, který režisér natočil spíš kvůli otci nežli kvůli sobě.

Pohledem Stanislava Šulce: Slyšet HDP růst

Výkon ekonomiky je stále obdivuhodnější. Tedy alespoň to tak vypadá u stolů makroekonomů, kteří sledují výlučně růst hrubého domácího produktu. Růst HDP o 4,5 procenta by nám mohli ostatní snad i závidět. Proti tomu však stojí rostoucí počet nespokojených lidí, kterým je růst HDP lhostejný, protože jej jednoduše neprožívají. Kvalita jejich životů stagnuje stejně jako platy, mírný růst vyváží stále sílící zdražování, které se zdaleka neomezuje jen na máslo.