Welsch dotáhl Nymburk k výhře nad Děčínem, rozhodlo prodloužení

Praha - Basketbalisté Děčína v dohrávce 17. kola NBL trápili mistrovský Nymburk, nakonec mu ale podlehli 66:74 v prodloužení. Favorita zachránil zkušený reprezentant Jiří Welsch, který nejprve minutu před koncem trojkou srovnal a v prodloužení byl klíčovou postavou. Severočeši po prohře klesli na třetí místo v tabulce za Prostějov, který má při vyrovnané bilanci lepší vzájemné zápasy.

12.3.2015

Jiří Welsch v akciFoto: ČTK/Josef Vostárek

Děčínu se sice momentálně nedaří, protože prohrál už čtvrtý z posledních šesti soutěžních utkání, ovšem proti Nymburku předváděl velmi dobrý výkon a ve druhé a třetí čtvrtině měl náskok až devět bodů.

Nymburk se při absenci opor Simmonse, Hrubana a Washingtona trápil v útoku. Vysvobodil ho až pivot Stutz. Přesto to byl Děčín tažený Vyoralem a Striou, kdo šel do koncovky s pětibodovým náskokem. Jenže v posledních dvou minutách už nepřidal ani bod a domácí Welsch 55 sekund před koncem trojkou srovnal a poslal zápas do prodloužení.

V něm Welsch znovu zářil, když hned získal míč, dal dva koše a přihrál na koš Stutzovi. Nymburk se pak uklidnil a dovedl zápas k výhře.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 17. kolo:

Nymburk - Děčín 74:66 po prodl (12:12, 23:27, 41:46, 62:62)
Nejvíce bodů: Stutz 21, Welsch 17, P. Houška 7 - Stria 20, Vyoral 17, J. Houška 9. Fauly: 19:23. Trestné hody: 25/21 - 15/9. Trojky: 3:1. Doskoky: 38:36.

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Muž, který postupně přestává ovládat své nohy a ruce: Chci žít naplno

Pracuje jako právník a každý den několik hodin cvičí, aby kvůli své nemoci neskončil nehybný na lůžku. Bojuje, a přes všechny obtíže s postupující ztrátou hybnosti rukou a nohou, které mu způsobuje nemoc nazvaná Charcot-Marie-Tooth (C-M-T), považuje svůj život za šťastný.

Při požáru na večírku v Kalifornii zemřelo nejméně devět lidí

San Francisco - Nejméně devět mrtvých si vyžádal požár v noci na dnešek na taneční party v kalifornském Oaklandu. Úřady podle místní televize KTVU pohřešují dalších 25 lidí.