Lídr týmu Thunder Westbrook má deset triple doublů v sezoně z 21 zápasů, v kariéře pak 47. Za poražené Pelicans dal sice nejlepší střelec ligy Anthony Davis 37 bodů a doskočil 15 míčů, New Orleans přesto počtrnácté prohrálo.

Westbrook své osobní statistiky nepřeceňuje. "Se vší úctou, prostě jen hraju basket. Nechtěl bych se dostat do situace, kdy se bude řešit, jestli to dokážu každý večer. Když jdu z šatny na hřiště, vždycky chci odvést maximum. Je to pořád stejné od doby, co jsem do téhle soutěže přišel," řekl po 13. vítězství Oklahomy v sezoně.

Spolu s Westbrookem se na nedělní výhře nejvíce podílel turecký pivot Enes Kanter, který se postaral o 17 bodů a 10 doskoků. A právě jemu už dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny poslal americký reprezentant přihrávku a zkompletoval další triple double.

"Těší mě vědomí, že spoluhráči jsou v pohodě a spokojení se svými výkony, o to víc, když jsme dokázali opět vyhrát. To je nejdůležitější," dodal Westbrook, jenž se už dnes s Oklahomou představí v hale Atlanty.

Los Angeles Clippers nezačali čtyřzápasovou domácí sérii dobře, sice nad Indianou průběžně vedli o 15 bodů, ale podlehli 102:111. Paul George, vracející se po zranění, pomohl Pacers porazit třetí tým Západní konference 16 body. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Blake Griffin s 24 body a 16 doskoky.

Poosmé z posledních 11 utkání dokázali zvítězit New York Knicks. Sacramento zdolali 106:98 a to přesto, že mu povolili skórovat 18 bodů v řadě. Po 20 bodech dali Carmelo Anthony a Derrick Rose, Kings nestačilo ani 36 bodů a 12 doskočených míčů DeMarcuse Cousinse.

NBA:

Detroit - Orlando 92:98, LA Clippers - Indiana 102:111, New York - Sacramento 106:98, Oklahoma City - New Orleans 101:92.

4. Denver 20 7 13 35,0
5. Minnesota 20 6 14 30,0