Žádná medaile. Havlíková byla na mistrovství Evropy v cyklokrosu čtvrtá

Huijbergen - Čtvrtá místa Pavly Havlíkové v závodu žen a Jany Czeczinkarové v kategorii do 22 let byla nejlepšími českými výsledky na cyklokrosařském mistrovství Evropy v Nizozemsku. Havlíkové v Huijbergenu chybělo k bronzu 12 sekund, osmnáctiletá Czeczinkarová zaostala za medailí o 14 vteřin.

7.11.2015 AKTUALIZOVÁNO 7.11.2015

Pavla HavlíkováFoto: čtk

Loni na ME v Německu vybojovali čeští reprezentanti dvě stříbra a jeden bronz. To ještě v programu šampionátu chyběl závod elitní kategorie mužů, který měl premiéru až letos. Mistrem Evropy se stal Nizozemec Lars van der Haar, z českých závodníků se na deváté místo prosadil Radomír Šimůnek.

Havlíková před rokem dojela na ME těsně druhá, tentokrát ale v posledním okruhu neodolala útoku Brity Nikki Harrisové a medaile na ni nezbyla. Titul obhájila Belgičanka Sanne Cantová.

"Závod byl takticky svázaný a já to bohužel nezvládla. Vypadalo to, že všechny holky jedou proti mně. Jezdilo se na větru a mně chybělo trošku štěstí. Zkusila jsem to od startu nakopnout, věděla jsem, že v technice mám navrch. Zklamaná určitě nejsem, na trati jsem nechala všechno, jen to prostě nevyšlo," řekla svazovému webu Havlíková.

V závodu žen do 22 let se vpředu spolu s Czeczinkarovou dlouho pohybovala i Nikola Nosková, té pak ale spadl řetěz a klesla na desáté místo. "Nikola měla technický problém, já udělala malou chybičku a Italka nám poodjela. Výběhy mi vůbec nechutnaly, mačkala jsem se, ale nebylo už z čeho brát," posteskla si Czeczinkarová na webu cyklokros.cz.

Adam Ťoupalík dojel v závodu do 23 let šestý, nejlepším českým juniorem byl na 15. místě Josef Jelínek.

Mistrovství Evropy v cyklokrosu v Huijbergenu (Nizozemsko):

Muži: 1. Van der Haar (Niz.) 1:02:29, 2. Van Aert -19, 3. Pauwels -39, 4. M. Vanthourenhout (všichni Belg.) -56, 5. Taramarcaz (Švýc.) -1:20, 6. Van Amerongen (Niz.) -1:33, 7. Sweeck (Belg.) -1:51, 8. Van Kessel (Niz.) -2:08, 9. Šimůnek (ČR) -2:13, 10. Merlier (Belg.) -2:21, …19. Boroš -3:38, 23. Nipl -4:07, 28. Paprstka -5:27, 29. Skála -5:40, 31. Lasák -6:31, 34. Kyzivát, 36. Malík (všichni ČR) oba -2 kola.

Muži do 23 let: 1. Hermans 49:59, 2. Hoeyberghs -24, 3. Iserbyt -39, 4. Aerts (všichni Belg.) -47, 5. Budding (Niz.) -53, 6. Ťoupalík -1:03, …29. Šírek -5:59, 31. Mayer, 35. Schubert (všichni ČR) oba -1 kolo.

Junioři: 1. Dekker 44:59, 2. Groot (oba Niz.) -15, 3. Bonnet (Fr.) -42, …15. Jelínek -2:06, 17. Březina -2:32, 27. Jarý -4:06, 29. Sirůček -4:18, 35. Honzák -5:08, 41. Gavenda -7:04, 47. Zeťák, 49. Syrovátka (všichni ČR) oba -1 kolo.

Ženy: 1. Cantová 41:12, 2. Verschuerenová (obě Belg.) -8, 3. Harrisová (Brit.) -14, 4. Havlíková (ČR) -26, 5. Van Loyová (Belg.) -1:07, 6. De Jongová (Niz.) -1:41, …10. Mikulášková (ČR) -3:14.

Ženy do 22 let: 1. Van den Driesscheová (Belg.) 42:27, 2. Kaptheijnsová (Niz.) -36, 3. Arzuffiová (It.) -43, 4. Czeczinkarová -57, …10. Nosková -2:37, 16. Lukešová -3:30, 19. Mináriková-Švecová -4:08, 23. Šafářová (všechny ČR) -5:32.