Nymburk opět nastoupil bez zraněných opor Dariuse Washingtona a Radoslava Rančíka a podobně jako ve středečním duelu Evropského poháru s Charleroi se trápil v útoku. Z dálky se dlouho trefoval v podstatě jen Vojtěch Hruban, jinak hráči Nymburku míjeli i otevřené střely bez obránce a na každý koš se hodně nadřeli.

Naopak na domácí straně se rozstřílel Arturs Berzinš, pod košem se zase dařilo vytáhlému Bambovi Fallovi, který se však brzy vyfauloval. I tak se ale Nymburku povedlo smazat ztrátu z úvodní čtvrtiny, jenže nezvládl posledních pět minut první půle a domácí šli do šaten s náskokem 13 bodů.

Na hostech byl vidět náročný program a scházela jim energie. Zbytečných ztrát se dopouštěli i zkušení hráči v čele s kapitánem Jiřím Welschem a Riga tak dostala šance na jednoduché koše. Naopak čeští mistři nedokázali trestat časté chyby domácích a sami měli problém i s obranným doskokem. To vše přispívalo k tomu, že se Nymburku nedařilo prolomit hranici dvouciferné ztráty na soupeře.

Nepodařilo se mu to ani v závěru, kdy se konečně rozstřílel Chester Simmons a z dálky se trefili i Luboš Bartoň a Derek Raivio, jenže rozjetá Riga vždy měla nějakou odpověď, například ve šťastných střelách v poslední sekundě útoku. Nakonec se v poslední minutě povedlo Nymburku snížit ztrátu alespoň na konečných osm bodů a v domácí odvetě s Rigou může zabojovat o to, aby měl lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Utkání VTB ligy:

VEF Riga - Basketball Nymburk 86:78 (21:14, 47:34, 63:50)
Nejvíce bodů: Berzinš 19, Robinson 18, Jakovics 11, Fall 10 - Simmons 16, Hruban 13, Welsch 10, Raivio 9. Fauly: 23:18. Trestné hody: 17/13 - 30/18. Trojky: 9:6. Doskoky: 45:30.