Zlatý hattrick. Házenkářky Mostu potřetí za sebou získaly pohár

Ostrava - Házenkářky Baníku Most vyhrály potřetí za sebou Český pohár. V Ostravě porazily 27:19 domácí Sokol Poruba, který neuspěl v pohárovém finále už počtvrté za posledních pět let.

23.3.2016 AKTUALIZOVÁNO 23.3.2016

Házenkářky Mostu získaly potřetí za sebou Český pohár.Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Ostravanky začaly lépe, ale Most ve 12. minutě za stavu 3:5 zastavil jejich nápor oddechovým časem a zakrátko získal vedení. Domácímu týmu naopak time-out nepomohl a mostecký náskok do poločasu vystoupal až na šest branek.

Do druhé půle sice vstoupila dvěma góly Poruba, ale mostecké hráčky žádné drama nepřipustily. Soupeře nakonec zdolaly téměř stejným výsledkem jako v pohárovém finále před dvěma lety, tehdy dala Poruba o gól méně.

Most se podle trenéra Petera Dávida měl na pozoru po lednovém utkání interligy, v němž v Porubě remizoval. "Zápas rozhodla fáze mezi 15. a 20. minutou a ten gólový spurt před poločasem. Soupeř pak nedal na začátku druhé půle šance a pak se neprosadil ani v hluchém místě, kdy gól nepadl snad deset minut," citoval Dávida web onlajny.com.

Kouč Poruby Ján Beňadik uznal, že Most byl lepší a zasloužil si vyhrát. "Nedali jsme šance a soupeř nás trestal z trháků v první půli. Pak jsme dali i hodně tyček a spoustu šancí pochytala i Dominika Müllnerová. Mít kousek štěstí v té pasáži šesti až sedmi minut druhé půle bez branky, možná by to vypadalo jinak. Závěr zápasu už byla frustrace z naší strany," řekl Beňadik.

Karviná se přiblížila triumfu

Po prvním finále Českého poháru házenkářů mají blíž k zisku trofeje hráči Karviné, kteří v domácím prostředí porazili obhájce titulu z Lovosic 23:18. Odveta se hraje v pátek od 17:30 v Lovosicích.

Karvinští sice v úvodu prohrávali, ale ještě v prvním dějství se jim podařil zásadní obrat. Mezi 13. a 28. minutou ani jednou neinkasovali, sami vstřelili šest gólů a po prvním poločase vedli 13:7.

V zápasu šestého a sedmého týmu extraligové tabulky Lovosičtí po změně stran trpělivě umazávali manko ve skóre, přiblížili se až na dostřel dvou gólů. Více jim však domácí nepovolili, naopak v závěru opět zvýšili náskok až na nadějných pět branek.

Karviná dosud vyhrála pohár šestkrát, naposledy se jí to podařilo před pěti lety. Lovosice v soutěži triumfovaly dvakrát.

Finále Českého poháru házenkářek v Ostravě:

Poruba - Most 19:27 (8:14)
Nejvíce branek:
Marčíková 5/4, Šviráková 3, Ryšánková 3/3 - Jeřábková 6, Szarková 6/2, Súkenníková 5, Růčková 4.

Finále Českého poháru házenkářů - 1. zápas:

Karviná - Lovosice 23:18 (13:7)
Plaček, Mlotek a Frančík po 5, Veřmiřovský 4/1 - Bouček 6/3, Motl 5, Klimt 4.
Odveta se hraje v pátek od 17:30 v Lovosicích.

23.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Základní škola v Plánici, kde došlo k incidentu mezi učitelem a hajlujícím žákem.
8

Učitel nic nespáchal, zato hajlující romský žák má problém. I jeho rodina

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
EXKLUZIVNĚ
78 13

Andrej Babiš: Sobotka chce dovládnout bez nás

V Bruselu se o postupu EU při brexitu hlasovalo jen minutu. Všichni byli pro

V hlavním městě Belgie a EU se dnes sešlo k jednání 27 členských států Evropské unie. Důvodem byla dohoda o taktice, jak bude dvouleté období odchodu Velké Británie z unie vypadat. Hlasování, které proběhlo krátce po obědě, trvalo jen jednu minutu. Plán k brexitu byl schválen jednomyslně.