Změna trenéra pomohla. Karviná si vyšlápla na házenkářské mistry z Plzně

Praha - Házenkáři Karviné v prvním utkání pod vedením nového trenéra Radka Bartošice porazili mistrovskou Plzeň 27:26, i když v závěrečných minutách ztratili pětigólový náskok.

24.10.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/Rudolf Hoffmann

Západočeši se dokonce v 57. minutě ujali díky brance Jakuba Škvařila vedení 26:25. O vítězství osmého týmu tabulky pak rozhodl dvěma góly Srb Skrobič, jenž byl s osmi trefami nejlepším střelcem zápasu.

"Po dobrém vstupu do utkání jsme udělali hodně technických chyb při přechodu do útoku. Soupeři jsme proto lacino vraceli míče, z čehož pramenil špatný začátek druhé půle," uvedl plzeňský trenér Martin Šetlík, jehož tým v poločase vedl 16:14 "Sice jsme pak Karvinou dotáhli, ale nevyšel nám závěr zápasu," dodal. Plzeň po druhé porážce v sezoně promarnila možnost jít minimálně na chvíli do čela tabulky a zůstala třetí.

Výsledky 8. kola extraligy házenkářů

Extraliga házenkářů,  8. kolo: Karviná - Plzeň 27:26 (16:14),

16:30 Dukla Praha - Litovel, 18:00 Zubří - Jičín.

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.