Změna trenéra pomohla. Karviná si vyšlápla na házenkářské mistry z Plzně

Praha - Házenkáři Karviné v prvním utkání pod vedením nového trenéra Radka Bartošice porazili mistrovskou Plzeň 27:26, i když v závěrečných minutách ztratili pětigólový náskok.

24.10.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/Rudolf Hoffmann

Západočeši se dokonce v 57. minutě ujali díky brance Jakuba Škvařila vedení 26:25. O vítězství osmého týmu tabulky pak rozhodl dvěma góly Srb Skrobič, jenž byl s osmi trefami nejlepším střelcem zápasu.

"Po dobrém vstupu do utkání jsme udělali hodně technických chyb při přechodu do útoku. Soupeři jsme proto lacino vraceli míče, z čehož pramenil špatný začátek druhé půle," uvedl plzeňský trenér Martin Šetlík, jehož tým v poločase vedl 16:14 "Sice jsme pak Karvinou dotáhli, ale nevyšel nám závěr zápasu," dodal. Plzeň po druhé porážce v sezoně promarnila možnost jít minimálně na chvíli do čela tabulky a zůstala třetí.

Výsledky 8. kola extraligy házenkářů

Extraliga házenkářů,  8. kolo: Karviná - Plzeň 27:26 (16:14),

16:30 Dukla Praha - Litovel, 18:00 Zubří - Jičín.

Smržice řeší, kde budou k dostání rajčata ze skleníku. A zda nepřibude další

Již brzy ve Smržicích vysadí první rajčata v chystaném velkokapacitním skleníku, brzy se tak také zvýší počet volných pracovních míst na Prostějovsku. Zároveň by se také obyvatelé k cherry rajčatům, která ve skleníku u Smržic bude pěstovat firma Agro Haná, měli dostat.

Parašutista na Dnu armády dopadl mezi diváky. Jsou tři zranění

/FOTOGALERIE/ Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnu armády na pražské Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru a dopadl mezi diváky. Šestatřicetiletý výsadkář skončil v Ústřední vojenské nemocnici Praha, jedna z divaček byla převezena do Motola. Zranění nejsou vážná, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Podle Vlastimily Cyprisové z tiskového odboru generálního štábu mohl za nehodu náhlý poryv větru.

V Severní Koreji se opět otřásla země. Čína hovoří o dalším jaderném testu

Zemětřesení o síle 3,4 stupně Richterovy škály bylo zaznamenáno v Severní Koreji. Informovaly o tom čínské úřady. Podle serveru BBC s odkazem na čínské seismology k němu došlo v blízkosti místa, kde Severokorejci testují jaderné střely. Jihokorejští seismologové se však přiklánějí k přírodnímu původu.