Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nesvádějme vše jen na Romy, nezaměstnaných Čechů je více

Jáchymov - Evropská unie je sdružení 28 států ležících v Evropě. Za cíl si klade mír, odstranění vnitřních hranic států – volný pohyb osob – a zaručení blahobytu a pohodlí občanů. Česká republika se připojila v roce 2004.

26.5.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

Tato organizace napomáhá rozvoji jednotlivých zemí. Průmyslovému, hospodářskému, finančnímu. Je výtečnou alternativou pro postup světové globalizace a tím pádem jednodušší komunikaci a porozumění mezi jednotlivými kulturami a státy.

Jelikož do nás EU investuje obrovské množství peněz, předpokládám, že se budeme mít stále lépe. „Tahouni", čili velké země jako Německo, Itálie a Francie, jistě ekonomiku potáhnou tím správným směrem a všechny státy na tom budou skvěle. Pořád se jim bude dařit a budou výtečně prosperovat, jak po stránce finanční, tak po stránce kulturní.

Všichni jsme úplně stejní

Splývání kultur a jejich relativizace dle mého napomáhají ke skutečnému a opravdovému pokroku lidstva, jelikož lidstvo jakožto živočišný druh je v tomto vesmíru samotné a mělo by spojit své síly, aby jej mohlo dobývat.
Navíc, ohlédnu-li se zpět do minulosti, z jednoho kmene jsme přišli, v jedné skupině vznikali, tak je zbytečné, abychom mezi sebou nyní válčili a snažili se jeden druhého pokořit. Nač mezi sebou bojovat, když jsme v podstatě úplně stejní a máme před sebou stejné cíle?

Což mě přivádí k hlavní otázce této práce. Obrovským problémem v naší společnosti je vykořisťování národnostních menšin našich států. Budu tedy dále psát v tomto duchu a z tohoto pohledu.

Na Romech hledáme samé vady

Příkladem jsou Romové, kteří v našem státě žijí v míru a poklidu, ale český národ není schopný to vnímat. Stále hledáme na jejich menšině nějaké vady a nedostatky místo toho, abychom si všímali jejich skvělých a úžasných vlastností, kterými oplývá málokterý bílý Čech. Je to například přátelskost a pracovitost, již vyzdvihují nad všechny ostatní vlastnosti.

Nezaměstnanost, kterou se Češi ohánějí při svých rádoby humanistických argumentech a názorech na život Romů v našem státě, není ani tak vysoká, jak se tvrdí. Samozřejmě, mají mnoho nezaměstnaných jedinců ve své subkultuře. Ale my snad ne? Nutno podotknout, že nezaměstnaní nemají žádnou morální povinnost se zařazovat do pracovního procesu, pokud je jim vypláceno na sociálních dávkách více, než je plat kdejakého zaměstnance státního podniku.

Bez práce

Samozřejmě, pokud mluvíme o sociálních dávkách a různých druzích přídavků, není na místě hovořit hned o Romech. Jsou tu tisíce nezaměstnaných a každému se může stát, že ztratí práci. Navíc je pravda, že nezaměstnaných bílých Čechů je více.

Kriminalita. Mnoho Romů je skutečně kriminálně aktivních. Já se ale ptám – kolik lidí z ostatních etnických skupin jsou také výtržníci, lupiči a vrazi? Mnoho. A možná i mnohem více. Nechutně ponižující vtipy o menšině se snědou tváří, jak kradou, lžou a vraždí, mou osobu dovedou zvednout ze židle a pořádně mě rozhněvat. Avšak - aby se Češi podívali na své problémy, to ne.
Tento problém postihuje celou Evropu a nejedná se jen o cikány, ale i o černochy, muslimy, asiaty apod. Rasová a etnická nesnášenlivost je tou nejodpornější formou krutosti vůči lidem, kteří za svou barvu pleti, původ, nebo řeč zkrátka nemohou.

Černoši získávají více podpory

Pojďme se zamyslet nad tím, jak by asi vypadala Evropa za 35 let, pokud by se lidé zbavili svých předsudků a porazili v sobě rasismus a xenofobii.


Myslím, že prezidentem Francie se v průběhu 10 až 50 let mohl stát černoch, podobně jako tomu je v Americe. Černoši získávají více a více podpory ze strany lidu. Je jich ve státě stále více a více, jelikož migrují a jejich kultura přirozeně nabývá díky větší natalitě.

V České republice konečně vládne mír. Romská menšina se stává většinou a díky této množstevní přesile nacističtí pravicoví Češi nevyvolávají problémy. Česká republika sráží svůj dluh u ostatních států na naprosté minimum, jelikož naše finance vzrostou díky stále se snižujícím příjmům a zvyšujícím daním. Jedině to je totiž cesta k úspěchu ČR na světové ekonomické scéně.

Pevná ruka

V Německu mají klid, jelikož pevná ruka muslimské strany a jejího šejka řídí ekonomický celek naprosto bezvadně a bezproblémově. Tisíce islámských ozbrojenců dohlíží na pořádek v ulicích a kriminalita se stále rapidně snižuje.

Možným východiskem z naší situace rádoby „otevřené" Evropy by bylo uzavření států Evropské unie do jednoho jediného celku, Spojených států evropských. Nebo ještě lépe, Eurolandu. Jedna jediná země s jednou jedinou vůdčí složkou by celek všech států (nyní již krajů) Evropy mohla řídit mnohem pohodlněji a přehledněji, než je tomu nyní. Jedině tak dosáhneme opravdové efektivity naší dělby práce, hospodářství, vojenství a kultury. Vznikne nová kultura – Eurolandovská kultura. Nebude jediného místa na tomto kontinentu, kde byste nesehnali to, co na jeho druhém konci. Všichni budeme mluvit jedním jazykem, pochopitelně anglicky – to aby nevznikaly potíže s komunikací na jednotlivých místech státu a aby i ostatní země světa měly patřičné porozumění. Dokážu si představit, jak nádherný stát by to byl. Všechny překrásné památky, přírodní úkazy, krajiny apod. pod jednou jedinou „střechou" eurolandovské republiky.
Umožnili bychom tak naprosto volný pohyb lidí, zboží i měny a nemuseli bychom řešit cla, přirážky nebo složité přechody přes hranice.

Překrásná metropole

Hlavní město bych navrhoval postavit někam směrem ke středu Eurolandu, aby byla znatelná symbolika „srdce" naší nové země. Nejlépe by posloužila Praha. Praha je ovšem příliš malé město, než aby bylo hlavním městem tak obrovského státu. Musely by být vynaloženy spousty peněz, aby se rozšířila. Pokud by k tomu ale došlo, byla by to překrásná metropole. Akorát vyhovující velikostí by dle mého úsudku byla, kdyby zahrnula Brno a vše, co mezi těmito dvěma městy leží.
Jen si to představte – největší město na světě je hlavní město USE (z anglického United States of Europa – Spojené státy evropské) nebo Eurolandu.

Ekonomická, vojenská a průmyslová velmoc s obrovským počtem obyvatel, která prosperuje více, než všechny ostatní říše všech kontinentů a dob. Má svou kulturu, svou měnu, svou politiku a postupně se zbavuje všech základů nacionalismu a národního povědomí. Vaporizuje extrémistické jedince, kteří se snaží dělat rozruch a nabádají lidi k protistátním vzbouřeneckým akcím. Přichází klid, prosperita a mír. Válka je mír, nevědomost síla a svoboda iluze.

Každý kope sám za sebe

Líbí se vám tato představa? Doufám, že ano. Já ji považuji za tu nejšílenější a nejhorší věc, o které jsem kdy psal. Nic z toho, co obsahuje předchozí text, nemyslím a nebudu myslet vážně. Nezáleží mi na žádných benefitech plynoucích z „hezky napsané práce o tom, jak se v EU máme všichni krásně" a nenechám si plivat na hlavu jenom proto, že mám rád svůj národ, hodnoty, za které bojovali moji předci a jsem tak trochu xenofobní a nepříliš otevřený parazitickým menšinám. Samozřejmě „Záleží na úhlu pohledu." a není důležité to, co si myslíte vy sami. I když jste sami. V této společnosti je každý sám a každý kope sám za sebe. Je ale nesmírně důležité ctít to, co si o vás myslí ostatní. Je to přece jenom váš život a ostatní vám do něj mohou plným právem mluvit. Jedinec neexistuje. A přesto ho svět nenávidí. Je důležité, abyste nedělali nic, co by se okolí nemuselo líbit. Tak je to totiž správné. A co je správné v rámci skupiny, to je správné i pro jednotlivce.


Nyní mne omluvte, jdu zmizet ze světa a rezignovat na svou funkci myslícího člověka. Jdu si myslet, co si myslet nesmím. Jdu si jen tak pro sebe přemýšlet a nikomu to neřeknu. Vylovím zpod klobouku „párátka do myšlenek" a začnu se dloubat. A až dodloubu, odejdu. Pak si začnu myslet to, co si myslet mám. Tiše sobě zahniji na smetišti dějin, jako to děláte vy všichni.

Jaroslav Kubín
SOŠ Stříbro
Jáchymov
Karlovarský kraj 
Téma: EU v budoucnosti 

Autor: Redakce

26.5.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místo události, při níž v úterý ráno zahynul jeden voják, je obehnané páskami.
AKTUALIZUJEME
9 6

V dědických kasárnách údajně vybuchly granáty. Jeden voják zemřel

Dívčí Hrad. Ilustrační foto.
7

Zámek Dívčí Hrad je opět na prodej, okleštěný od původních pozemků

Drzá krádež a pád mostu ze špejlí: nejlepší videa z 18. září

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. září 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Somálka prohrála. Zákaz nošení hidžábu nebyl diskriminací, tvrdí soudce

O diskriminaci nešlo! Pražský městský soud dnes zamítl žalobu uchazečky o studium A. A. Jamaal (27) proti pražské Střední zdravotnické škole Ruská a potvrdil tak lednové vítězství ředitelky Ivanky Kohoutové u prvoinstančního soudu. Somálka školu žalovala kvůli údajné diskriminaci, když ji školní řád zakazoval nosit pokrývku hlavy, v jejím případě hidžáb. Žádala za to omluvu a 60 tisícové odškodnění. Případ nejspíš skončí u Nejvyššího soudu.

Mladík z Dubí zasadil své babičce 99 ran nožem

/FOTOGALERIE/ K hrůznému činu došlo loni kolem 5. listopadu. Stal se ráno v Dubí na Teplicku ve 4. patře domu v ulici Karolíny Světlé. Devatenáctiletý Jakub Ševčík ráno vstal, uvařil si kávu a pohádal se s babičkou, u které bydlel. Vyčítala mu jeho chování. Rozčílil se a udeřil babičku lahvemi. Potom ji bodal nožem. Zasadil jí 99 ran! Dokonce nechal nůž zabodnutý v těle své babičky.

Ryanair špatně naplánoval dovolené pilotů. Ruší i pražské linky

Letecká společnost Ryanair zveřejnila seznam letů, které ruší v období mezi dnešním dnem a 28. říjnem. Během šesti týdnů se jedná o 40 až 50 letů denně. Dopravce bude cestující informovat prostřednictvím e-mailu. Většinu lidí se bude snažit přesunout na „alternativní lety“ na nejbližší den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení