VYBERTE SI REGION

Pardubický kraj

Hospodaření města se dále zlepšilo

Chrudim - Výsledek hospodaření města Chrudim činil ke konci letošního prvního pololetí 43,9 milionu korun, když příjmy dosáhly výše 245,9 milionu a výdaje představovaly 202 milionů korun.

Kraj přispěje 47 milionů na stavbu nového mostu ve Valech u Přelouče

Valy - Stavba nahradí nevyhovující mostní provizorium, které nad řekou Labe vzniklo již krátce po druhé světové válce

Kradl již poněkolikáté

Svitavy - Poučení z rozhodnutí soudu si muž ze Svitav opravdu neodnesl.

K případu Peška pozvou i svědky

Ústí nad Orlicí - Více než tři sta stran. Tolik má spis případu bývalého ústeckého starosty Richarda Peška, který se soudí s Orlickoústeckou nemocnicí o bezmála sedmnáct milionů korun. Případ v pátek pokračoval pátým jednáním a výsledek je stejný jako v těch minulých: odročeno!

Hurá na výlet! S „Antišmejdy“ cestují senioři bez obav

Chrudim - Mezi námi žijí lidé staří, nepohybliví, chudí a osamělí. Přesto i oni si mohou občas říci: Hurá na výlet! A to díky stejnojmennému spolku, který dává seniorům možnost se setkat a prožít něco, co se vymyká všednosti.

Na Baník: Bez auta, 
s občankou a včas

Pardubice - Sobotní utkání Fotbalové národní ligy začíná v 10:15 hodin. Návštěvníci by ale na stadion Pod Vinicí měli dorazit dříve než obvykle.

Tubusy jsou připraveny

Moravská Třebová - Odborníci prozkoumali obsah schránek nalezených minulý měsíc ve věži radnice.

Hudba bude pomáhat již podesáté, tentokrát osmileté Míše

Vysoké Mýto - Benefiční festival Hudba pomáhá letos podpoří další handicapované dítě z Pardubického kraje a zároveň oslaví své první kulatiny. Desátý ročník projektu vypukne již v září, kdy ve vysokomýtském M-klubu zahraje skupina Chinaski. Letošní výtěžek benefičních koncertů poputuje k osmileté Michalce Mikulecké, které lékaři diagnostikovali střední mentální retardaci.

Slatiňanští věří, že za svoz ušetří

Slatiňany - Obyvatelé Slatiňan zřejmě budou muset od počátku příštího roku pečlivěji zvažovat, čím a v jakém množství naplní své popelnice na směsný odpad. Radnice totiž připravuje změnu, podle níž by se obsah popelnic nesvážel každý týden, ale jen jednou za čtrnáct dnů.

Péče nekončí, ani když pacienta nelze vyléčit

Litomyšl - O projektu zaměřeném na důstojné umírání jednal tento týden v Litomyšli náměstek hejtmana Roman Línek s pověřenou ředitelkou ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Světlanou Jeřábkovou, členkou pracovního týmu programu Přátelská nemocnice.

Staré vrty hrozí podzemní vodě znečištěním

Vysoké Mýto - Když v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století dnes dávno zaniklé státní podniky prováděly průzkumné vrty podzemní vody, těžko by je tehdy napadlo, že o více než třicet let později budou vrty dělat městům a obcím vrásky na čele.

Cyklista pil víno, a tak domů přivedl kolo s prázdnou duší

Chrudim - Jako součást Evropského týdne mobility se na cyklostezce spojující Chrudim a Slatiňany uskutečnila preventivní akce nazvaná Když řídím, piju nealko! Ta se zaměřila nejen na střízlivost cyklistů, ale i na technický stav jejich dopravních prostředků.

Prostě to tam postavíme! Billboard starosty Menšíka stojí načerno

Pardubice - Stavební úřad se v úterý chystá na kontrolu. Investor zatím zažádal o dodatečné povolení.

Svitavy zvelebují svoje hřiště

Svitavy - Lokalita rybníku Rosnička je jedním z nejvýznamnějších a nejvyhledávanějších rekreačních areálů v okolí Svitav.

Včelu si nemůžete vzít do náruče. Ale člověk je může mít rád

Kunvald - V jeho království to voní po dřevě a medu. Všechno tam má svůj řád, každé náčiní svůj hřebíček. A hučí to tam „jak v úle". Královstvím Jirky Prachaře je totiž včelín, kde má šest včelstev. Letos v létě na mezinárodním setkání včelařské mládeže v Praze vybojoval titul nejlepší mladý včelař do 15 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies